Problem z kartą MicroSD

Witaj, mam mały problem. Zacznijmy od tego, że mam Samsung Monte, około półroczny, kartę MicroSd Kingston oraz adapter tej samej firmy. Nigdy nie miałam problemów z kartą, wrzucałam do adaptera, do kompa, prosta sprawa. Ale wczoraj, po podłączeniu adaptera z kartą do kompa, wyskoczyło Autoszukanie iii nic. Otworzyłam Mój Komputer, dysk wymienny G, był brak odpowiedźi. wyjęłam adapter, nagle wszystko odżyło. włożyłam z powrotem, klinknęłam na dysk G, i wyskoczyło ‘włóż dysk do stacjii dysków G’ wyjęłam adapter i wyskoczyło powiadomienie, że karta nie jest sformatowana. dzisiaj próbowałam i znowu to samo, nie chce formatowac karty, gdyż to łączy się z całkowita, utratą danych. nie wiem co mam robic. z góry dzięki za pomoc.

Nowe karty pamięci powinny być przed używaniem sformatowane i koniecznie w sprzęcie z którym mają współpracować. Jeśli tego się nie zrobi, to po pewnym czasie mogą pojawić się problemy. Dane z karty można przekopiować na inną kartę, problematyczną kartę sformatować i skopiować na nią z powrotem dane. Inna mniej prawdopodobna możliwość, że karta została uszkodzona, należałoby ją więc wymienić

właśnie tak zrobiłam, dane z karty mam na komputerze, kartę sformatowałam w telefonie, lecz komputer nadal jej nie widzi.

Więc proszę spróbować skorzystać z innej karty na próbę, jeśli wszystko będzie ok to znaczy, że z kartą jest coś nie tak. Przy użytkowaniu kart pamięci jest taka zasada, żeby przy wyjmowaniu karty nie łapać palcami za jej styki elektroniczne, bo można ją uszkodzić ładunkami elektrostatycznymi, jeśli ta zasada nie była stosowana, to możliwe, że karta jest do wymiany. Są jeszcze inne możliwe przyczyny uszkodzenia karty

np moja karte uszkodzil wygiety styk w adapterze, ktory dzien wczesniej byl sprawny.

No ale styk sam się nie wygiął, musiał to zrobić człowiek

jeśli masz kabel usb, to zrób tak:

W telefonie ustaw - ustawiena>telefon>ustawienia usb>Pamięć masowa. przy pamieci masowej postaw ptaszka.

Podłącz kabelkiem telefon z Pc. Telefon pojawi się jako dysk wymienny. Masz te same foldery co z adaptera.

hooney ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

własnie się zastanawiam czy to nie jest problem z adapterem, karta normalnie działa w telefonie. a co do kabla USB to musi być chyba coś z gniazdkiem w telefonie, bo również nie załapuje, nie wiem czemu, nie był nigdy używany, zawsze polegalam na adapterze. zapomniałam dodać, co ciekawe, że komputer szybko wyszukuje kartę, i karta działa, gdy na adapterze zaznaczone jest ‘LOCK’.