### Problem z kartą minipci WiFi (Dell x200 i TrueMobile)

Po włożeniu dedykowanej karty minipci WiFi (Dell TrueMobile 1150) i zainstalowaniu sterowników w Dell X200, komputer nie łączy się z siecią. W programie od tej karty wyświetla się poziom sygnału 100%, ale w Połączeniach Sieciowych na ikonie tej karty jest czerwony krzyżyk (“Kabel sieciowy odłączony”).

Bardzo zależy mi na tym, aby ona działała, dlatego bardzo wdzięczny za pomoc.

index.php?get=1&f=1

index.php?get=1&f=1

index.php?get=1&f=1

Pozdrowienia,

Janusz

jesteś pewien, że połączenie lokalne (bez 2) to nie wifi a owe z 2 to np po kablu rj45 ??

Pod zaznaczoną ikonką PL2, na pasku, pisze nazwa karty sieciowej…:

index.php?get=1&f=1

PL1 to RJ45, gdy wyłącze albo wyciągne kabel, to znika sieć.

W managerze od karty wifi wpisałem hasło routera, a status wygląda tak:

index.php?get=1&f=1

Zrobiłem “Card diagnostics”, i jest problem z jakąś nazwą BS:

index.php?get=1&f=1

a nazwa sieci ?? zmień ją i spróbuj się ponownie połączyć.

Jeśli zmienie nazwę siecie (nazwę, którą wpisuje się na stronie routera), to nie łączy się, wyszukuje:

index.php?get=1&f=1

jaki system ??

W Everesicie zobaczyłem, że ta karta nie ma asresu:

index.php?get=1&f=1

RJ45

index.php?get=1&f=1

System: Windows 2000 Pro

serispaki zainstalowane ?? może problem z kompatybilnością, czas pomyśleć o aktualizacji do xp…

SP4.

Poprzednio nie zwróciłem uwagi i pobrałem sterowniki dla XP (choć nie wydaje mi się, aby miało to istotne). Nie dawno pobrałem te pod 2000, jednak niczego to nie zmieniło.

Po stworzeniu nowego profilu manager próbuje uzyskać ip, jednak bez powodzenia:

index.php?get=1&f=1

index.php?get=1&f=1

W czwartek zainstaluje różne systemy i sprawdzę, czy wystąpi podobny problem.

Wydaje się, że jest to związane tylko z x200, gdyż komputer nie dopuszcza do działania tej karty, router także nie rejestruje nr mac tej karty.

  1. wireless zero config wlaczony?

  2. microsoft active monitor laczy sie z modemem?

  3. stery ze strony dell’a + patch?

mam podobna - truemobile 1300 i sporo kombinowalem by podlaczyc - podobnie widzial sieci w tle, nie chcial sie laczyc z zadna

i do dzis nie wiem, jak udalo sie zainstalowac - mieszanie z kolejnoscia instalowania poszczegolnych skladnikow przynioslo efekty - najpierw MAM, potem dell i odwrotnie - stery do usb a potem active monitor itp. itd…

Ad. 1. Zrobiłem tak, jak na tej stronie: http://www.ohlone.edu/org/infotech/wire … s2000.html

Ad. 2. Jak to sprawdzić?

Ad. 3. Sterowniki pobrane ze strony Della. Jaki patch? Zainstalowałem ten: Patches And Fixes (Cross LOB) Patch R53550 (zipDrvFix)

Nadal nie działa…

Dodane 19.02.2009 (Cz) 13:32

Na Liuxie Mind karta dziala, nie probowalem jeszcze z XP. Z tego, co przeczytałem na zagranicznych forach, to problem jest związany tylko z 2000. Zależy mi na tym, aby właśnie pod tym system z niech kożystać.

Proszę o dalsze wskazówki, za które z góry dziękuje.

Janusz

problem z xp jest taki, ze activesync dziala od xp wzyz, czyli 2000 odpada niestety

Microsoft ActiveSync to aplikacja microsoftu - sciagnij ze strony i potem mecz sie z polaczeniem go z dell’em 8)

Kupiłem trzy (czwartą mam w innym komputerze) karty wifi minipci:

  1. Broadcom - nie działa.

  2. TrueMobile 1150, dedykowana do mojego laptopa, ale wbrew oczekiwaniom - nie działa.

  3. Ralink RT2500 - DZIAŁA!!

  4. Intel - nie działa

Ad. 3. Zainstalowałem managera: http://www.soft32.com/download_172890.html, ale mimo tego, karta nie miała sterownika i nie działała, więc w Menedżerze Urządzeń aktualizowałem go tym driverem:

Ralink_RT2500_Driver_WLAN.zip. W managerze Railinka podałem hasło sieci i wcisnąłem “Connect” - znikła ikona z czerwonym krzyżykiem, a w monitorze odebranych i wysłanych pakietów zaczęły zwiększać się liczby; i tak oto mogłem napisać tego posta :smiley: