Problem z kartą MSI NX6800XT czy z zasilaczem?

witam wszystkich

Mam problem, tak jak widać w temacie z nowym komputerem, jeśli odpalam na nim gry to albo się zawiesza i sam restartuje , albo się zawiesza i nic nie mogę zrobić , jak odpalam słabsze gry to udaje mi sie czasami cofnąć do windowsa. Najpierw odpalałem True Crime New York City, heros of m&m 5 i TOCE 3 , później próbowałem midnight club 2 i też nic , szukałem na forach i standartową odpowiedzią jest że mam za słaby zasilacz ale producent pisze że zasilacz jest w nim 400W (nie wiem nie zaglądałem jest zaplombowany) sprawdzałem w LAVAYS EVEREST i w SpeedFanie i żaden ze wskaźników napięcia nie odbiega od normy (no może z wyjąkiem -5V = 6,85V). Podaję konfiguracje tego kompa:

System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition

Dodatek Service Pack 2

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 820, 2815 MHz (14 x 201)

płyta główna GA-8I945PLG sT DDR2 SATA RAID AC8 GLAN

Karta wideo MSI NX6800XT (NVIDIA GeForce 6800 XT) (256 MB)

Dysk fizyczny WDC WD2500JS-22MHB0 (232 GB, IDE)

Moduły pamięci 4XDIMM1: Apacer Tech. 512 MB DDR2-533 DDR2 SDRAM (5.0-4-4-12 @ 266 MHz) (4.0-4-4-12 @ 266 MHz) (3.0-3-3-9 @ 200 MHz) w sumie 2Giga

zasilacz 400W PFC tylko tyle wiem

jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o wypowiedź jak najszybciej bo mogę

go wymienić (tylko jak oni dają wszystkie takie same to nie wiem czy jest

sens , oni MEDIA MARKT)

pozdrawiam

z góry dziękuje

Proszę poprawić tytuł na konkretny.

Przenoszę dział problemy.

Czy wszystkie stery wgrane,szczególnie do płyty głównej ikarty grafiki - jak system instalował sklep różnie bywa - trzeba wszystko sprawdzić.

Zainstaluj Everesta i sprawdź temperatury i napięcia zasilacza,w sterowniku grafiki sprawdź jej temperaturę (o ile ma czujnik karta).

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

A najlepiej serwis i niech robią uczciwie.

Procesor 39 °C (102 °F)

Procesor graficzny 44 °C (111 °F)

Otoczenie procesora graficznego 36 °C (97 °F)

WDC WD2500JS-22MHB0 66 °C (151 °F)

ze sterownikami też robiłem różne próby (starsze nowsze)

Jeśli nie zmienisz tytułu tematu na bardziej konkretny (o co byłeś już proszony), będę zmuszony usunąć temat.

Bardzo wysoka temperatura dysku - sprawdź to dokładnie.

Potwierdzam , może własnie w tym jest przyczyna restartu, przynajmniej u mnie tak było , buda słabo była przewietrzana i dysk dochodził czasem do ponad 70 stopni , dyski WD mają tendencje do przegrzewania , bezpieczna temperatura dla niego to 45 stopni max , najlepszym wyjsiciem dla tego dysku bedzie zastosowanie dodatkowego chłodzenia np. takiego http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7154