Problem z kartą muzyczną

mam zintegrowaną k. muzyczną RaalTek ALC655 (AC97 v2.3) na płycie głównej MSI K8T Neo. Gdy chciałem włączyć winampa wyskakiwał błąd, że niemożna załadować sterownika Audio (niestety zapomniałem zapisać treść komunikatu), sformatowałem dysk, w menedzerze urządzeń wogule nie mam karty muzycznej, niewiem co sie stało i dlaczego. niechciałbym oddawać kompa na gwarancje jeśli to nie jest konieczne, ponieważ jes mi potrzebny na codzień, jęslki macie jakieś pomysły jak rozwiązać problem to piszcie. Z góry dzięki.

ahhh te przyzwyczajenia.

Nie lepiej było od razu się zapytać a nie formatować dysk?

Co do problemu: karta powinna działać poprawnie po instalacji sterowników do niej. Powinieneś mieć je na płycie dołączanej do komputera.

zainstalowałem sterowniki, niby wszystko ok ale nadal nie ma dźwięku, a tray’u powinien być program od dźwieku a teraz go niema. Kiedy wszystko było dobrze to przy wejściach na głośniki, mikrofon, itp. świeciła sie chyba dioda (niegdy sie temu nie przyglądałem ale tak mi sie wydaje) a teraz sie nie pali, karta mogła sie spalić nie uszkadzając innych podzespołów?

Wejdź w panel sterowania–>Dźwięki i urządzenia audio–>zakładka audio i zobacz czy jest tak jakiś sprzęt widoczny

juz po kłopocie, niewiem jak to sie stało ale w biosie miałem wyłączoną k. dzwiekową