Problem z Kartą(NVIDIA 7300GS)

(Misiu40) #1

Witam, dziś z rana gdy odpaliłem komputer wszystko działało bardzo dobrze. Jednak gdy włączyłem go 2h później zaczęło dziać się coś dziwnego, na ekranach początkowych pojawiły się jakieś kreski i wykrzykniki wzdłuż monitora. W momencie gdy miało wyświetlić się okno z wyborem użytkownika ekran zgasł i nie można było nic zrobić. Po wielu próbach postanowiłem zrobić format, który przebiegł bez komplikacji. Problem wystąpił podczas instalowania sterowników do grafiki. Z przyczyn nie posiadania własnych(zgubiłem płytę) ściągnąłem z internetu inne(do modelu GeForce 7300GS), które prawdopodobnie nie działaja(tak mi sie wydaje a nie mam za wielkiego pojęca o podzespołach). Problem jest taki że gdy np włączam strone internetowe to nie dzialają one normalnie tylko przeskakuja. A o włączeniu jakiejkolwiek gry to juz nie ma mowy wyskakuje mi jakis komunikat o 3D. Czy ktoś może mi pomoc w tej sprawie ?

(Cosik Ktosik) #2

Karta graficzna zapewne się przegrzewa. Zajrzyj do środka komputera i wyczyść ją i resztę podzespołów z kurzu, uporządkuj kable.

Uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz:

To, że skaczą strony, to brak sterowników do karty graficznej.

(Misiu40) #3

Karta wideo nVIDIA GeForce 7300 GS

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce 7300 GS

Czujniki

Właściwości czujników

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej Asus P5VD2-MX / P5VD2-VM / P5VD2-X / P5VDC-MX

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury

Płyta główna 38 °C (100 °F)

Procesor 31 °C (88 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 44 °C (111 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 44 °C (111 °F)

Hitachi HDT725032VLA360 [TRIAL VERSION]

Wentylator

Procesor 1082 RPM

Wartość napięcia

Napięcie rdzenia procesora 1.14 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 4.92 V

+12 V [TRIAL VERSION]

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.92 V

VBAT baterii CMOS 3.17 V

(lazikar) #4

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Lukaszk 89) #5

Ty masz w końcu tą "Karta wideo nVIDIA GeForce 7300 GS" czy tylko do takiej instalowałeś stery?Odinstaluj je i jeszcze raz sprawdź co pokaże Everest.

Podaj jeszcze dla pewności odczyty z BIOSu(temperatury i napięcia).

(Cosik Ktosik) #6

argaz , zainstaluj sterowniki w wersji 175.16: http://www.nvidia.pl/object/winvista_x8 ... ql_pl.html

(Misiu40) #7

Loookash89 Po odinstalowaniu program pokazuje to samo. A sterowniki ściągałem do 7300GS.

cosik_ktosik Ten Link jest do Visty a ja mam XP :smiley: Sorry ze nie napisałęm xD

(Lukaszk 89) #8

No to że masz xp to akurat nie jest problem.Wystarczyły 3 kliknięcia myszką......

http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.19_whql_pl.html

(Asterisk) #9

argaz - powtórnie monituję o zmianę tytułu tematu na konkretny,

gdyż aktualny nadal niewiele ma wspólnego z konkretnością.

(Misiu40) #10

Nie widze różnicy nic nie pomogło dalej mam to samo :(. czyli jak bym to zainstalował to normalnie już powinienem w gry grać ?

Jeśli to coś pomoże to tu SS walnąłem http://rapidshare.com/files/148649269/Problem.bmp.html

(Lukaszk 89) #11

Nie podałeś jeszcze odczytów z BIOSu jeśli się nie mylę(ale to tak tylko na marginesie).

Gdy włączysz właściwości tego urządzenia(mówię o screenie) to jakiś błąd tam widnieje?Daj screeny z poszczególnych zakładek.

(Misiu40) #12

Z BIOSU http://rapidshare.com/files/148824098/Odczyt.bmp.html

Potem dam z Menadżera

(dudpis) #13

Jakiej firmy masz tą kartę? Ja mam sterowniki 93.71 i dobrze działają... Założ sobie na karte tak jak ja wiatrak 80x80, bardzo dużo daje. Dziwne czego nie ma temp karty w Evereście.

(Cosik Ktosik) #14

argaz , wejdź do Biosu, czyli przy uruchomieniu komputera wciśnij klawisz DEL (na dole ekranu powinien być napis: Press DEL to Enter Setup). Znajdź PC Health Status lub Hardware Monitor (ew. H/W Monitor). Spisz stamtąd napięcia i temperatury lub zrób zdjęcie. Z biosu wyjdziesz klawiszem ESC. Zdjęcie lub spisane dane daj na forum.

(Misiu40) #15

Czy zainstalowanie service pack 2 czy tam 3 pomoze cos ? I jeszcze jedno wszystko mi sie wali nie moge nawet sterownikow do karty dzwiękowej zainstalować :frowning: . No nie wiem co robic a odczyt z biosu nie dam rady zrobic bo niec nie wiem co tam pisze bo na całyn ekranie mam znaki zapytania chcesz to zrobie zdjęcie tego ????

(Cosik Ktosik) #16

Dziwne, zrób to zdjęcie.

Co do sterowników, to ściągaj stąd: http://support.asus.com/download/downlo ... D2-MX%20SE

Zainstaluj najpierw chipset, potem dźwięk.

Jak nie da rady ich zainstalować, to napisz czemu nie możesz zainstalować tych sterowników?

(Misiu40) #17

A z grafiką jakieś sugestie ? Czy musze skołowaś sobie płytke z sterownikami ?? Po zainstalowaniu SP3 udało mi sie zainstalowac SonudMAx wiec z dźwiękiem dam sobie rade.

Właśnie udało mi sie zainstalować Karte Dźwiękową a co z grafiką ?