Problem z kartą NVIDIA - wyskakujące okienka


(Kuba Windows) #1

Witam!

Mam kartę graficzną NVIDIA GeForce 7600 GS (na początku byłą słaba ATI) i za każdym razem, gdy włączam komputer, wyświetla się takie okienko: http://img522.imageshack.us/my.php?image=nvidiaerrorza6.png. Po kliknięciu "OK" wszystko jest dobrze. Nawet nie pisałbym tematu dla takiej błahostki, ale gdy gram w wymagającą grę np. GTA, Wiedźmin, czy The Sims 2, to po wyłączeniu tej gry jest wyśietlonych nawet do 500 takich okienek, a to już jest denerwujące


(Seba86mu) #2

Twoja karta graficzna nie posiada przypadkiem gniazda na dodatkowe zasilanie bezpośrednio z zasilacza, tak, jak na przykład TA KARTA, bądź TA. W obu tych przypadkach gniazda na dodatkowe zasilanie są w górnych rogach tych kart (MOLEX).

Jeżeli takie gniazdo Twoja karta posiada, to musisz obowiązkowo podpiąć do niej zasilanie z zasilacza.


(Bumm5) #3

Jest wiele odpowiedzi na ten temat w googlach.

http://tnij.org/aih0


EDIT:

Przy tak długich adresach proszę o skracanie ich poprzez np. tnij.org

Areh


(Kuba Windows) #4

seba86mu znam się tylko na oprogramowaniu, nie znam się na sprzęcie więc pisz prostym językiem, a nie

albo

. To wszystko zakładał informatyk!


(Seba86mu) #5

Odkręć boczną ściankę od obudowy (jeżeli obudowa nie jest zaplombowana, a komputer nie jest na gwarancji). Zobacz, czy na Twojej karcie graficznej nie ma gniazda (takiego, jak na kartach, które są pod linkami, które podałem wyżej). Te gniazdo znajduje przważnie na krawędzi karty graficznej (na zdjęciach wyżej, w górnym rogu karty).

MOLEX, to rodzaj wtyczki (biała), które posiada zasilacz (podłącza sie je do napędów optycznych, dysków twardych). TUTAJ widać je w prawym górnym rogu karty (to białe, to jest właśnie gniazdo na wtyczkę MOLEX) i jeszcze TUTAJ.

A TUTAJ jest wtyczka MOLEX.

Jeżeli tekie gniazdo jest na Twojej karcie graficznej, to musisz podłączyć do tego gniazda wtyczkę MOLEX od zasilacza.

W niektórych przypadkach to gniazdo wygląda inaczej (jest mniejsze, z czterema, bądź trzema szpilkami). Wtedy trzeba do niego podłączyć taką wtyczkę, jak np. tą którą podłącza się do napędu FDD (stacyjki dyskietek). Taki rodzaj gniazda jest TUTAJ (prawy, górny róg karty).

A jeżeli Twoja karta graficzna nie posiada gniazda na dodatkowe zasilanie, bądź jest ono podłączone (w co wątpię), to problem tkwi w czymś innym.

P.S. Przesuń stronę w prawo, bo się Forum rozjechało i może tych linków w moim pierwszym poście nie widzisz.


(Kuba Windows) #6

nie ma takego gniazda, ten komputer ma 4 lata to moze nie miec