Problem z karta pamieci RAM?

(Thomasch) #1

Oczywiscie nie jestem pewien czy to pamiec RAM.Zupelnie sie na tym nie znam. Od 3 dni szukam w internecie rozwiazania dla mojego problemu.Laptop ciagle sie restartuje z bluescreen.

Zaczelo sie od MEMORY MANAGMENT bugcode, wiec sprawdzilem testem memtest86 bledy. I sa one i to w ilosci ogromnej 2588672

Moje pytanie jest nastepujaca: czy to oznacza, ze karta pamieci RAM padla? czy moze byc inne wytlumaczenie?

Chodzi mi o to, czy mam niesc laptpa do naprawy, bo jest jeszcze przez miesiac na gwarancji, czy powinienem jeszcze cos przetestowac?

Bylbym wdzieczny za wszelkie wskazowki i pomoc.

Dzieki

(dudpis) #2

No jak gwarancja jest to ja bym nie kombinował. Tylko mogą długo trzymać lapka xD.

(Samurai) #3

Błędy ramu mogą mieć wpływ na stabilne działanie systemu. Osobiście poszedł bym z nim na serwis żeby wymienili mi ram na inny i przy nich bym go sprawdził.

(Thomasch) #4

Czy mam przez to rozumiec, ze Memtest86 w zupelnosci wystarcza, by stwierdzic, ze karta pamieci RAM jest uszkodzona?

(Samurai) #5

Jak sam zauważyłeś wyskoczyło Ci ponad 2,5 mln błędów, jeśli nic nie robiłeś z ram'em to znaczy nie "kręciłeś" ich i wszystko jest dobrze podpięte to wina leży po stronie ramu.

(Thomasch) #6

Z RAMem nic nie robilem, bo nie zanm sie na tym wcale.

Zastanawialo mnie tylko, czy RAM mogl pasc od virusow, bo wszystko zaczelo sie od zablokowania antywirusa Avast.

W Q&A bylo, ze powninienem sprawdzic updaty windowsa, co zrobilem i wtedy wszystko sie zaczelo. Pierwszy bluescreen z haslem MEMORY MANAGEMENT i ciagle restartujacy sie komputer do tego stopnia, ze nie moge nawet w trybie awaryjnym go uruchomic.

Ale z waszych porad wnioskuje, ze kwalifikuje sie do naprawy

Dzieki

(Bugjo3) #7

Jeśli masz jeszcze gwarancje, to sie nie zastanawiaj (bo miesiąc to wcale nie tak długo) tylko pakuj szybciutko i na serwis. A jeśli o Memtest chodzi, to w zupełności wystarcza do zdiagnozowania RAMu