Problem z kartą pamięci w Samsung Wave 723 (nieznany format)

Witam.

Jak w temacie, posiadam Samsunga Wave 723 i miałem tam kartę Kingston MicroSD chyba 4gb. I kiedyś działała normalnie, wszystko było ok. Ale pewnego razu, włączam telefon i z kartą już było coś nie tak. Wchodzę w Ustawienia > Pamięć > Szczegóły karty pamięci i wyskakuje mi, że karta ma nieznany format i potrzebuje sformatowania. Na razie sobie odpuściłem, bo miałem tam parę plików i tak było przez jakiś czas (przy następnych uruchomieniach telefonu już nawet nie było opcji Szczegóły karty pamięci), lecz dzisiaj włożyłem kartę do komputera (wszystkie pliki były i w ogóle) i ją sformatowałem. Potem wkładam do telefonu i znowu jest okienko informujące o złym formacie. No to teraz formatuje z telefonu i jest błąd “Brak karty pamięci”. Wie ktoś może co jest źle? Czy to coś z kartą czy z telefonem? Jak temu zaradzić? Szukałem w internecie, tu też, ale nie znalazłem odpowiedzi ;/

Jaki format plików jest na karcie ? Fat 32 czy 16 ? Ja bym spróbował jeszcze z inną kartą tak na wszelki wypadek i to najlepiej sandiska jak jest pod ręką. Samsungi i Nokie mają dziwne odchyły przy kartach kingstona.

  1. Zarób sobie kopię zapasową najpotrzebniejszych rzeczy z karty.

  2. Zresetuj SAMSUNGa do ustawień fabrycznych: *2767*3855# - formatuje PDA, usuwa kontakty, ustawienia

  3. Sformatuj kartę telefonem.

  4. Wgraj rzeczy od nowa.

Nie działa??

— Spróbuj użyć innej karty,

— Rozważ zakup nowej…

To wcale nie jest takie proste.

Karty formatowane pod WinXP do FAT32 wbrew pozorom działają inaczej niż te formatowane pod Win7 na przykład. Nie wiem od czego to zależy, ale jeśli już formatować kartę, to przy pomocy urządzenia, które będzie tą kartę obsługiwać :wink:

Dziś niczego człowiek nie może być pewien. Karta karcie nie równa i lepiej odrazu na miejscu sprawdzać. Wiem właśnie że kingstony z samsungami się gryzą i drastycznie skracają pracę telefonu o ok 40 %. W nokiach podobnie błędy się pojawiają typu brak zapisu na kartę itd. W samsungach niekiedy nie czyta kart i są właśnie takie problemy jak tutaj.

Jak formatowałem kartę na Viście to do FAT32. Potem jeszcze zobaczę z inną kartą i dam znać :d