Problem z kartą RealTek RTL8168 kod problemu nr.10

Otóż zmuszona byłam do wgrywania od nowa systemu i otóż po instalacji w menadżerze sprzętu obok karty graficznej i sieciowej są żółte wykrzykniki nie mogę połączyć się z internetem. Więc pobrałam sterownik do karty Realtek RTL8168/811 ale podczas wyszukiwania aktualizacji sterownika wyskakuje ,że sprzęt jest aktualny. A mimo to stan połączenia z siecią jest bez zmian. Nie mam pojęcia jak to naprawić dziękuje z góry za pomoc;)

Proponuje odinstalować sterowniki bądź usunąć urządzenie w menedżer urządzeń, zrestartować kompa i jeśli nie były zainstalowane sterowniki od chipsetu - płyty głównej to je zainstalować. Mogą też być sterowniki nie od tej karty.

Opis błędu microsoft:

Kod 10

Jeśli w kluczu sprzętowym urządzenia znajduje się wartość „FailReasonString”, ten ciąg znaków jest wyświetlany jako komunikat o błędzie. Ciąg znaków jest umieszczany w tym miejscu przez sterownik lub numerator. Jeśli w kluczu sprzętowym urządzenia nie ma wartości „FailReasonString”, wyświetlany jest następujący ogólny komunikat o błędzie:

To urządzenie jest nieobecne w komputerze, nie pracuje poprawnie albo nie są zainstalowane dla niego wszystkie sterowniki. (Kod 10)

Spróbuj uaktualnić sterowniki tego urządzenia.

Przycisk Rozwiązanie: Aktualizuj sterownik

Aby rozwiązać problem opisywany przez ten kod błędu, upewnij się, że urządzenie jest poprawnie podłączone do komputera. Na przykład upewnij się, że wszystkie kable są ściśle podłączone i wszystkie karty poprawnie umieszczone. Postępuj zgodnie z rozwiązaniem sugerowanym przez przycisk Rozwiązanie i zaktualizuj sterownik urządzenia. Urządzenie można usunąć i ponownie podłączyć za pomocą Kreatora dodawania nowego sprzętu.