Problem z kartą SD - POMOCY!

Witam,

Mam problem z kartą SD w aparacie fotograficznym. Mogę oglądać zdjęcia w aparacie, ale na jednym aparat się ‘zawiesza’ tak, że nie można go nawet wyłączyć. Kiedy chcę przerzucić zdjęcia na dysk przez kabel USB nie mogę bo za każdym razem pokazuje się komunikat, że parametr jest niepoprawny. Nie mogę też obejrzeć zdjęć, bo pokazuje się komunikat, że podgląd jest niedostępny. Próbowałam już usunąć to zdjęcie na którym aparat się zawiesza, ale nie mogę. Próbowałam naprawiać i odzyskiwać dane z karty w różnych programach, ale za każdym razem nie znajduje żadnych uszkodzonych plików.

Czy ktoś miał podobną sytuację albo wie, co mogę zrobić ?

Masz może w komputerze taki port żeby bezpośrednio podłączyć tą kartę, specjalne wejście większość nowych PC/Laptopów je ma.

Jeżeli tak, to myślę, że będę w stanie Ci pomóc.

ale to nie chodzi o port/podłączenie do kompa :stuck_out_tongue:

prawdopodobnie karta została uszkodzona np. zdjęcie zgrywały się na kompa a ty odłączyłeś aparat, formatowałeś kartę i wyłączyłeś aparat itp.

przez takie rzeczy karta może zostać uszkodzona, wiec jeśli masz gwarancje to odnieś do sklepu

Przeczytaj dokładnie:

Gdyby karta była uszkodzona to nie byłaby to tylko kwestia jednego zdjęcia a przynajmniej kilku, a tak nie jest ;] Moim skromnym zdaniem, aparat źle zapisał te zdjęcie, jakiś błąd który teraz uniemożliwia odczytanie tego zdjęcia, specjalnie pytałem się czy może ma ten port z tego powodu, że można by kartę podłączyć jako osobny dysk, i sprawdzić go pod kątem błędów, i spróbować naprawić/odzyskać to zdjęcie. Podłączanie karty przez złącze USB w aparacie jak mniemam nie daje takiej opcji.:wink:

więc to nie jest błąd jednego pliku, bo program by znajdywał błąd :wink:

jedynie podłącz aparat z karta/sama kartę i sprobuj zrobić format, może to pomoże, ale stracisz wszystkie zdjęcia które były na karcie :slight_smile:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.