Problem z kartą sieciową - brak połączenia z Internetem

Witam wszystkich. Zakupiłem ostatnio kartę sieciową PCI (WiFi) do starego komputera. Model: Pentagram Hornet P6121-L5.

  1. Zainstalowałem sterowniki znajdujące się na dodanej do sprzętu płycie

  2. Podłączyłem kartę

  3. Sterowniki zostały wykryte - instalacja zakończona\

  4. Dodałem do wyjątków filtra adresów MAC routera adres nowego urządzenia

  5. W zainstalowanym menedżerze połączeń ustawiłem zabezpieczenia i autoryzację na aktualnie używane WPA2-PSK (AES)

Wszystkie ikony wskazują na poprawne działanie sieci: poprawnie podłączona, zasięg 100%, niskie zakłócenia, ale w zasadzie nic nie działa. Wyłączyłem jeszcze firewalla - to samo. Przeglądarka, antywirus, Windows Update - nic nie ma połączenia z Internetem.

Załączam zdjęcie z interfejsu menedżera połączeń sieciowych dodanego do sprzętu:

profilep.th.jpg

Proszę o pomoc.

START -> Uruchom. Wpisz cmd , wciśnij ENTER.

wpisz polecenie

ipconfig /all
  1. Sprawdź jeszcze raz czy wpisałeś w filtrze poprawny mac address w poprawnej składni. 2. Sprawdź czy adres IP, maska oraz adres bramy zgadza się z tym, co pokazuje program. Jeżeli jest ok, wpisz

    ping 192.168.1.2

Czy ping jest udany? Następnie wpisz

tracert www.onet.pl

Czy w ogóle zaczyna pokazywać skoki? Czy nie może pobrać adresu IP? Jeżeli nie, spróbuj:

tracert 213.180.146.27

Od którego momentu skoki nie idą dalej?

PZDR, H

Aha, właśnie zapomniałem dodać, że ping na bramie nieudany - upłynął limit czasu żądania.

Trasa śledzenia do 213.180.146.27 przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30


1 * * * Upłynął limit czasu żądania

2 * * * Upłynął limit czasu żądania

itd...

Adres MAC jest przepisany poprawnie. Proszę o dalsze instrukcję.

EDIT:

Chcąc podłączyć zupełnie inny komputer z inną kartą wifi PCI, znowu napotkałem ten sam problem. Więc nie jest to wina ani mojej nowej karty, ani oprogramowania. Wyłączyłem również wszystkie zabezpieczenia (WPA2-PSK i MAC Filtering) - problem występuje nadal.