Problem z kartą sieciową - kod 39

Dobry!

Wczoraj REINSTALLOWAŁEM XP, dzisiaj instalowałem stery i ściągałem wszystko co było potrzebne do tego laptopa (Acer Aspire 3690) drugim laptopem połączonym z internetem.

Ogółem moja sieć wygląda w ten sposób: internet <—> Router <—> WIFI z dwoma laptopami. O ile jeden działa poprawnie, tak jeden nie da rady się podłączyć pod sieć po tej reinstallce.

Wszystko byłoby OKEJ, tyle że wyskakuje cały czas problem z Kartą sieciową Broadcom 802.11bg (KOD 39) i nic z tym zrobić nie mogę - ręce mi już opadają.

Gdy installuje sterowniki WLAN dla mojego lapka ze strony acera lub innych źródeł cały czas instalacja jest niepełna i pisze po kolei w ten sposób:

  1. "The driver files you wish to remove will not be removed as the corresponding card is not inserted

Teraz zaczyna się instalacja, dalej dalej etc. i znów…

  1. “The Device may not be present or could have been ejected/unplugged from the system. Insert or Reinster Now.”

Oczywiście nie wiem dlaczego coś takiego wyskakuje, karta jest wbudowana i nie ma fizycznej możliwości jej wyjęcia od tak… następnie wyskakuje ostatni napis:

3."The installation program installs the driver automatically when the client adapter is inserted. Insert the adapter now if it is not yet inserted, cancel the Found New Hardware Wizard if it appears, and proceed with the installation.

Koniec instalacji. Na sam koniec pisze, że instalacja nie jest kompletna i muszę teraz włączyć wyszukiwanie nowego sprzętu.

Wyszukiwanie sprzętu nic nie daje, ponieważ jest błąd KOD 39.

Żadne sterowniki nic nie pomagają. Nie wiem co się stało. Czekam na pomoc - laptop jest mi bardzo potrzebny.

PS teraz jestem na tym laptopie któremu nie działa WiFi ponieważ podłączyłem go teraz bezpośrednio do internetu, router nie działa, a drugi laptop oczywiście teraz nie ma internetu. ZALEŻY mi na tym żeby na tym laptopie działało poprawnie WiFi (Wireless LAN Adapter).

Proszę o pomoc!

pozdrawiam, n0need

Witaj,

Wydaje mi się, że problem jest najzwyczajniej w świecie bardzo trywialny… Acer Aspire 3690 z przodu ma 2 przełączniki - jeden odpowiada za uruchamianie Bluetooth’a i sieciówki 3G, a drugi za włączanie karty bezprzewodowej… Gdy karta jest włączona, przy przełączniku świeci się pomarańczowa dioda. Być może masz właśnie wyłączoną kartę, przez co instalator jej nie widzi. Myślę, że to powinno rozwiązać problem… :slight_smile:

Powodzenia,

Dimatheus

Na całe nieszczęście przełącznik jest dobrze włączony i problem nie jest najprostszym niedopatrzeniem =(

Uhhh… ten laptop jest co najmniej magiczny! :slight_smile:

Hej,

No wiesz, niekiedy najłatwiejsze rozwiązania są poza zasięgiem wzroku, więc musiałem sprawdzić… Czyli rozumiem, że pomarańczowa lampka się świcie. :slight_smile: A jak w takim układzie widoczne jest urządzenie w menadżerze urządzeń - ma żółty znak zapytania? I czy jesteś pewien, że na pewno w laptopie masz kartę Broadcom’a, bo w tej serii laptopy mogły mieć jeszcze kartę Atheros’a lub Intel’a - może więc spróbuj ze sterownikami do Atheros’a ?? I spróbuj ze schematem - instalacja, a później menadżer urządzeń -> kontroler Ethernet (ten ze znakiem zapytania) -> Właściwości -> Sterownik -> Aktualizuj Sterownik -> Instaluj oprogramowanie automatycznie (Zalecane) -> Dalej -> Dalej -> Zakończ… Coś mi w głowie świta, że też miałem jakiś problem z tą sieciówką w lapie…

Powodzenia,

Dimatheus

Odezwę się koło 22, wtedy odpiszę jak wszystko poszło i będę znów myślał.

Hej

A może mi ktoś pomoże. Mam Acera 5737Z, po wyłączeniu poprzez przycisk start-zamknij, komp wyłącza się , gaśnie lampka niebieska i zapala się pomarańczowa. Która pali się non stop i zauważyłam ,że czerpie baterie rano było już tylko 84%. Po uruchomieniu komputera od razu system prosi o hasło bez wszystkich uruchomień które zazwyczj powinny być (chyba).

Hej,

A jaki masz system - czy nie przypadkiem Vistę?? Jeśli tak, to raczej na pewno przechodzisz na stan wstrzymania - a stan ten różni się zasadniczo od wyłączenia komputera, gdyż najważniejsze jego elementy nadal są zasilane. Łatwo to sprawdzić - po przejściu na taki stan (czyli gdy świeci się pomarańczowa dioda) użyj jakiegokolwiek przycisku i sprawdź, czy komputer się wybudzi - jeśli bardzo szybko pojawi się pulpit (bez informacji o BIOS’ie i ekranu logowania Visty) to oczywiście komputer był na czuwaniu. Ewentualnie możliwe jest, że komputer przechodzi w stan hibernacji - pobiera on nieco mniej energii, ale jednak - przy ponownym uruchomieniu komputera ze stanu hibernacji na ekranie widać komunikat “Wznawianie systemu” lub podobny… By w Viście wyłączyć całkowicie komputer zamiast naciskać przycisk należy kliknąć znajdujący się przy nim trójkącik - dzięki temu rozwiniesz listę, z której należy wybrać “Zamknij system”. Teraz po wyłączeniu komputera i odłączeniu zasilania sieciowego wszystkie diody na laptopie powinny zgasnąć.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak ma Vstę. Jednak to czuwanie bo każdym przyciskiem uruchamiam , tak zrobiłam i teraz już chyba się całkiem wyłączył. Nic nie miga (żadna dioda). Czy zawsze muszę tak wyłączać.?

Dziękuję bardzo

pozdrawiam Nika,

Hej,

Nie, nie zawsze tak musisz - czasami stan czuwania i hibernacja się przydają - na przykład masz pootwierane kilka programów i wychodząc z domu nie chcesz ich wyłączać, bo na przykład za godzinę wrócisz, a nie chcesz by komputer niepotrzebnie działał. Gdy natomiast definitywnie kończysz pracę lepiej komputer wyłączyć - nie będzie pobierał mocy i nie będzie rozładowywał baterii, gdy będzie odłączony od zasilania sieciowego…

Pozdrawiam,

Dimatheus