Problem z kartą sieciową - pokazuje że jest odłączona

Hej,
Mam problem z kartą sieciową, a dokładniej mam ją podłączoną a system pokazuje że jest wyłączona, mam obok jeszcze jeden kabel lan to podłączyłem go żeby upewnić się że nic z kablem się nie stało, ale tam to już w ogóle kompletnie nie wykrywa, proszę o pomoc.

Opisz jaki sprzęt masz sieciowy w domu, jaki dostawca internetu, jaki system w komputerze.

Multimedia dostawca, win 10 i net idzie z routera tp link, teraz to już w ogóle po restarcie kompa w centrum sieci i udostępniania nie widzi nic, pobieram stery z neta a jak nie pomoże i ktoś tu do tego czasu czegoś nie wymyśli to walnę format.

Jak podłączysz kabel bezpośrednio od dostawcy bez pośrednictwa TP-Linka to działa dobrze?

Z tego co pamiętam to były z tym problemy i musi być router, ale i tak mam wiele komputerów w domu, więc odpada bez tp linka.

Może nawala TP-Link. Spróbuj reset do ustawień fabrycznych, zaktualizować firmware do najnowszej możliwej wersji dobierając go do wersji sprzetowej routera. Po wgraniu firmware reset do fabrycznych i ponowna konfiguracja zalecane.

Właśnie tylko na jednym komputerze jest problem. I właśnie problem w tym, że kabel który działa na playstation nie jest wykrywany na komputerze lub pokazuje że kabel sieci odłączony.

To może padła sieciówka w komputerze. Kupić jakąś najtańsza w PCi-express x1 gigabitową.

Raczej wątpię że mogło się zepsuć bez niczego, bo nic nie ruszałem odpaliłem kompa i nagle widzę że nie ma neta.

Sieciówki lubią padac bez powodu. Mogło pójść przepięcie z portu TP-Linka jakieś i uwaliło karte sieciową bo wrazliwsza niż porty w routerze.

Będzie chyba trzeba pomyśleć o wymianie, tylko nigdy takiego czegoś nie wymieniałem, ale najpierw jednak zrobię format żeby mieć pewność że coś windows nie zepsuł.

@anon95210591 Czyli wymienić pci express czy kartę sieciową? Bo z tego co widzę to są to dwie różne rzeczy jak patrzyłem w google grafikę.

Jak ci nie szkoda czasu to rób format, normalnie to uruchamia się jakąś dystrybucje linux i sprawdza.

Możesz jaśniej z tą dystrybucją linux, mam pobrać np Antergos i tam się jakoś odpala linuxa i sprawdza czy na nim działa, to odpalić w jakieś wirtualnej maszynie, bo pobieram teraz obraz iso @shango ? Format zrobiłem i nic nie pomogło niestety. A tak przy okazji to gdzie mam

Antergos jest niewspierany - dystrybucja już nie istnieje. Poberz np. Manjaro Xfce. Do stworzenia USB polecają program Rufus.

1 polubienie

sciagnij sobie np. mint czy ubuntu i nagraj na DVD lub zrób bootowalny pendrive programem rufus.

@shango A podrzuciłbyś jakiś poradnik bo nie ogarniam trochę. A jak zrobiłem format i nic to czasem to nie jest strata czasu z tym linuxem ?

@marcin82 Okej, dzięki za informacje. A tak przy okazji mógłbyś zerknąć na poprzednie wiadomości bo byś może wiedział czy mam kupić kartę sieciową czy pci express, byłbym bardzo wdzięczny.

Podaj model płyty głównej.

1 polubienie

Jak możliwość to pożycz od kogoś kartę na PCI lub PCi-e bo nie wiadomo czy to jest przyczyna. Jak z Lublina jesteś to ci mogę pożyczyć.

1 polubienie