Problem z kartą sieciową Realtek RTL8029(AS) PCI Ethernet NIC w Windows 7

Chciałbym prosić o postawienie diagnozy problemu niedziałającej karty wskazanej powyżej. Z powodu uszkodzenia karty sieciowej wbudowanej w płytę główną postanowiłem zastosować kartę zewnętrzną. Okazało się, że po jej podłączeniu systemy PCLinuxOS i Windows XP pracujące na odrębnych dyskach, karta jest automatycznie wykrywana i działa bez problemu. Do tej samej płyty głównej podłączyłem dysk twardy niezależnie od pozostałych wspomnianych napędów z zamiarem zainstalowania Windows 7. Instalacja przebiegła pomyślnie, lecz karta sieciowa nie działa (nie jest wykrywana). Korzystając z innego komputera poszukałem sterowników do rzeczonej karty sieciowej. Informacje zawarte na stronach udostępniających sterowniki wskazywały, że oprogramowanie do karty obsługuje różne wersje systemów Windows, w tym Windows 7. Niestety moje dotychczasowe starania spełzły na niczym. Czy może to oznaczać, że karta sieciowa, wbrew deklaracjom, nie obsługuje jednak Windows 7?

Konfiguracja sprzętu:

— płyta główna: ASUSTek PSB-VM SE
— pamięć operacyjna: 4GB
— procesor: Intel Core 2 Quad Q6700
— karta grafiki zintegrowana z płytą główną (Intel G965 Express Chipset Family 256 MB)
— dwie nagrywarki DVD marki LG
— kontroler USB 2.0
— kontroler USB 3.0

Ściągnij driverpacka. JEST TU. Uruchom go i zaznacz aby instalował tylko sterowniki. Jak wykryje sterowniki do instalacji czy aktualizacji to zainstaluj wszystkie lub tylko ten od karty sieciowej.
W Biosie ta zintegrowana zepsuta sieciówka jest wyłączona? Jak nie to dla świętego spokoju ja wyłącz.

Pobrałem ten program, lecz wydaje mi się, że mam tu do czynienia z błędnym kołem. Program komunikuje o próbie połączenia z Internetem, lecz problem polega właśnie na tym. że nie działa karta sieciowa a więc chyba nie tędy droga.

Pobierz stąd na innym komputerze żeby nagrać np. na pendrive pełna wersję i z pendriva uruchomić wtedy na komputerze z tą ferelną karta sieciową.
ja własnie kiedyś często korzystał;em z tego Driverpacka gdy stawiałem system na laptopach i komputerach. Wykrywał i instalował naprawdę od przeróżnych sieciówek sterowniki.

Karta nieobsługiwana pod Win7.
https://www.realtek.com/en/component/zoo/category/rtl8029as-software

Jeżeli Windows 7 32 bity to spróbuj sterowniki pod windows XP powinny ruszyć (ale nie musi). Jak Win 7 64 bit to nie obsługuje.

Dziękuję za pomoc! W tej sytuacji zdecyduję się na wymianę karty sieciowej . Czy lepsza będzie Digitus DN-10110 czy Gembird 100MB Realtek (NIC-R1) SAL1?

Jaki masz internet? Większy niż 100 Mbit?

Odpowiem tak, lepszy będzie Digitus