Problem z kartą sieciową Realtek RTL8188SU Wireless LAN 802


(Stawcio) #1

Witam.

Na komputerze moich rodziców pojawił się problem z kartą sieciową Realtek RTL8188SU Wireless LAN 802.11n USB 2.0 Network Adapter. Mianowicie, karta działa normalnie a po paru godzinach sama się wyłącza. Kontrolka przestaje mrugać. Po wejściu w menadżera urządzeń i po rozwinięciu listy kart sieciowych ww. karta ma status wyłączonej i trzeba ją ponownie prawym przyciskiem myszy włączyć. Jak ten problem naprawić żeby karta samoistnie się nie wyłączała??


(Ziom32) #2

Do takich problemów czasami może prowadzić zainstalowanie programów do wirtualizacji bądź jakiegoś SDK. Programy te często dodają wirtualne przełączniki które wchodzą w konflikt z kartami sieciowymi. Sprawdź w panelu sterowania czy masz jakieś podejrzane karty. Jeśli tak to spróbuj wyłączyć i zrestartować komputer.


(Stawcio) #3

Nie ma podejrzanych kart. Poza tym moi rodzice czegoś takiego by nie instalowali.


(Ziom32) #4

Być może jest to sprawa sterowników. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję ze strony producenta.


(Xemidra) #5

Wejdź do menadżera urządzeń i odłącz w którejś karcie automatyczne wyłączanie urządzenia w celu zaoszczędzenia energii dla tej karty sieciowej.


(Agatonster) #6

Stawcio88 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.