Problem z kartą sieciową Realtek

Witam.

Mam problem z kartą sieciową Realtek RTL8139. W menedżerze urządzeń wygląda to tak: http://img163.imageshack.us/img163/7977/kartarj7.png Nie mogę utworzyć LAN’a z innym kompem mimo że jeszcze kilka miesięcy temu było wporządku. Wie ktoś jak to naprawić?

Sprawdź ją na innym kompie, jeśli będzie to samo, to wymiana na nową.

Ewentulanie włóż ja do innego slota, czy przestała być widoczna sama z siebie?

Czy instalowałeś do niej sterowniki?

Pamiętaj, że urządzenia nie są wieczne i mogą się popsuć w czasie eksploatacji.

A czy może to być przez za małą ilość zasobów? We właściwościach karty pisze coś takiego: karta2vf9.png

Próbowałem wyłączać inne urządzenia ale nic nie pomogło.

Czy może to także być przez płytę główną? Podłączałem zamiast tej karty inną i było tak samo jak z tą.

Złączono Posta : 15.10.2006 (Nie) 13:43

WIECIE CO Z TYM ZROBIĆ? BARDZO PROSZĘ O POMOC!!

start-> uruchom-> msinfo32 Podsumowanie systemu-> Zasoby sprzętowe-> Przerwania gdzie sprawdz na jakim przerwaniu pracuje daną karta, oraz jaki inny sprzęt pracuje na tym przerwaniu, bedzie to przerwanie IRQ 11 :wink:

Niestety tylko karta sieciowa pracuje na IRQ 11. :frowning:

Z poziomu menadżera usuń/odinstaluj wpis karty sieciowej,restart kompa i niech system zainstaluje nowe stery i zobacz teraz.

Zainstaluj najnowsze stery:

http://www.station-drivers.com/page/realtek.htm

Zmień slot PCI,jak to karta PCI.

Włóż inną kartę sieciową.

skrót klawiszowy Win+ Pause Break -> Zaawansowane-> Zmiene środowiskowe

Utwórz nową zmienną systemową o nazwie DEVMGR_SHOW_ NONPRESENT_DEVICES i wartości 1

schowek01uh2.jpg

Restart kompa

skrót klawiszowy Win+ Pause Break - Sprzęt- Menadzer urządzeń, Menu- Widok, Pokaz ukryte urządzenia gdzie przeszukaj czy nie ma innych sieciówek zainstalowanych.

A jak są to co z nimi zrobić? :stuck_out_tongue:

Jak to zrobić? :slight_smile:

usunać

wyciągnąć ze slotu, i włożyć do innego slotu PCI

Wystarczy, że je wyłącze czy muszę odinstalować?

musisz odinstalować, bo nie potrzebne sa inne siciówki czy kopie ich, należy wszystkie siecówki odinstalować, restart komputera i ponowana instalacja.

No cóż… innych nie da się odinstalować bo pisze: “Urządzenie to może być wymagane do rozruchu komputera”.

Nie wiem co robić… :slight_smile:

spróbuj wyciągnąć karte uruchomić karte i i spróbować odinstalować, jeżeli ten sposób nie wyjdz to jeszcze raz zainstaluj karte i spróbuj usunąć z menadzer urządzeń, lub start-> uruchom-> C:\WINDOWS\system32\drivers

gdzie odszukaj plik RTL****.sys zamiast **** będą cyferki, jak bedzię taki plik to usuń.

EDIT:

Sprawdz czy w panelu sterowania-> połaczenie sieciowe-> jest stworzone połączenie, jęzli tak to wejdz we właściowści i usuń wszystki protokoły i usługi :wink: