Problem z kartą sieciową Realtek

(Mik 22) #1

Witam.

Mam problem z kartą sieciową Realtek RTL8139. W menedżerze urządzeń wygląda to tak: http://img163.imageshack.us/img163/7977/kartarj7.png Nie mogę utworzyć LAN'a z innym kompem mimo że jeszcze kilka miesięcy temu było wporządku. Wie ktoś jak to naprawić?

(Golden Finger) #2

Sprawdź ją na innym kompie, jeśli będzie to samo, to wymiana na nową.

Ewentulanie włóż ja do innego slota, czy przestała być widoczna sama z siebie?

Czy instalowałeś do niej sterowniki?

Pamiętaj, że urządzenia nie są wieczne i mogą się popsuć w czasie eksploatacji.

(Mik 22) #3

A czy może to być przez za małą ilość zasobów? We właściwościach karty pisze coś takiego: karta2vf9.png

Próbowałem wyłączać inne urządzenia ale nic nie pomogło.

Czy może to także być przez płytę główną? Podłączałem zamiast tej karty inną i było tak samo jak z tą.

Złączono Posta : 15.10.2006 (Nie) 13:43

WIECIE CO Z TYM ZROBIĆ? BARDZO PROSZĘ O POMOC!!

(De Niro) #4

start-> uruchom-> msinfo32 Podsumowanie systemu-> Zasoby sprzętowe-> Przerwania gdzie sprawdz na jakim przerwaniu pracuje daną karta, oraz jaki inny sprzęt pracuje na tym przerwaniu, bedzie to przerwanie IRQ 11 :wink:

(Mik 22) #5

Niestety tylko karta sieciowa pracuje na IRQ 11. :frowning:

(JNJN) #6

Z poziomu menadżera usuń/odinstaluj wpis karty sieciowej,restart kompa i niech system zainstaluje nowe stery i zobacz teraz.

Zainstaluj najnowsze stery:

http://www.station-drivers.com/page/realtek.htm

Zmień slot PCI,jak to karta PCI.

Włóż inną kartę sieciową.

(De Niro) #7

skrót klawiszowy Win+ Pause Break -> Zaawansowane-> Zmiene środowiskowe

Utwórz nową zmienną systemową o nazwie DEVMGR_SHOW_ NONPRESENT_DEVICES i wartości 1

schowek01uh2.jpg

Restart kompa

skrót klawiszowy Win+ Pause Break - Sprzęt- Menadzer urządzeń, Menu- Widok, Pokaz ukryte urządzenia gdzie przeszukaj czy nie ma innych sieciówek zainstalowanych.

(Mik 22) #8

A jak są to co z nimi zrobić? :stuck_out_tongue:

Jak to zrobić? :slight_smile:

(De Niro) #9

usunać

wyciągnąć ze slotu, i włożyć do innego slotu PCI

(Mik 22) #10

Wystarczy, że je wyłącze czy muszę odinstalować?

(De Niro) #11

musisz odinstalować, bo nie potrzebne sa inne siciówki czy kopie ich, należy wszystkie siecówki odinstalować, restart komputera i ponowana instalacja.

(Mik 22) #12

No cóż… innych nie da się odinstalować bo pisze: “Urządzenie to może być wymagane do rozruchu komputera”.

Nie wiem co robić… :slight_smile:

(De Niro) #13

spróbuj wyciągnąć karte uruchomić karte i i spróbować odinstalować, jeżeli ten sposób nie wyjdz to jeszcze raz zainstaluj karte i spróbuj usunąć z menadzer urządzeń, lub start-> uruchom-> C:\WINDOWS\system32\drivers

gdzie odszukaj plik RTL****.sys zamiast **** będą cyferki, jak bedzię taki plik to usuń.

EDIT:

Sprawdz czy w panelu sterowania-> połaczenie sieciowe-> jest stworzone połączenie, jęzli tak to wejdz we właściowści i usuń wszystki protokoły i usługi :wink: