Problem z kartą sieciową w Acer Aspire One

Witam

Dzisiaj zakupiłam całkiem nowego netbooka z serii Acer Aspire One 722.

System zainstalował się bez problemu tak samo jak sterowniki prócz sterownika do wifi.

Gdy załączam instalacje sterownika do wirelessa to mówi mi iż karta sieci bezprzewodowej athreros 802.11a/b/g/n jest odłączona. Za każdym razem jest tak samo pomimo tego iż karta sieciowa ma zaktualizowane sterowniki, a jak podłączam zewnętrzny odbiornik wifi to wszystko działa bez zarzutu.

Jakieś pomysły jak to rozwiązać?

Dziwne. Ten netbook ma przecież preinstalowany system, więc co tam niby ma się instalować?

Kontakt z serwisem Acera, bo być może ta karta nie jest podłączona ewentualnie sprawdź czy jest przełącznik na obudowie do zmiany trybu pracy karty wifi

Wyobraź sobie, że kolega kupił lapa bez systemu…

co do sterów to szukaj innych albo na oficjalnej stronie acera albo jakiś nieoficjalnych bądź sterów pod podobne modele acera, np ao522

pozdro.

Wszystko zależy od tego jaki model karty Wi-Fi masz fizycznie zainstalowany - jest kilka rodzajów (różnych firm) instalowanych, zależnie od produkowanych serii (wypuszczanych na rynek). Kiedyś także bawiłem się (chociaż wcale nie było to zabawne) z tego rodzaju problemem. Musisz sprawdzić na stronie producenta jakim modelem dysponujesz (numer seryjny laptopa) i potem dobrać indywidualnie odpowiednie sterowniki (zapewne będzie kilka) - pobierz wszystkie (o ile nie dowiesz się jakiego producenta masz kartę Wi-Fi) i potem instaluj metodą prób i błędów - nie zapomnij każdorazowo resetować lapka po nowej instalacji. Sprawdź jeszcze (FN + Wi-Fi - skrót klawiszowy)…może po prostu karta nie jest aktywowana (możliwe ale mało prawdopodobne). Daj znać co i jak…