Problem z kartą sieciową

Witajcie. Dziś kupiłem kartę sieciową do komputera d-link wireless n 150 high-gain USB adapter. Po zainstalowaniu karta próbuje się połączyć z WiFi ale nie wiem dlaczego nie może. Cały czas pojawiają się inne problemy : zbadaj problemy z routerem lub modemem szerokopasmowym. Po zresetowaniu routera nic nie pomogło. Potem pojawił się kolejny problem, że karta ma zła konfigurację protokołu IP. Cały czas komputer jest połączony z siecią ale jest żółty trójkąt oraz informacja o tym że się jest niezidentyfikowana.

Sprawdź, czy po nawiązaniu połączenia został przydzielony adres IP (polecenie ipconfig).

Teraz mam inny problem wpisuje hasło do internetu i wyskakuje mi powiadomienie sprawdź klucz zabezpieczeń a przecież wpisuje dobry

Ze zrzutu ekranu widać, że router z jakiegoś powodu nie przydzielił adresu IP (Adresy z puli 169.254.0.0/16 są przydzielane automatycznie, gdy nie zrobił tego serwer DHCP). Jedną z przyczyn może być zbyt mały zakres przydzielanych adresów w routerze, który akurat się wyczerpał. Sprawdź konfigurację DHCP.

Ominięciem problemu może być ustawienie statycznego adresu IP na karcie sieciowej.

Dzięki za pomoc tylko jakbyś mógł jakoś bardziej wytłumaczyć co teraz zrobić :slight_smile:

A wiesz może skąd wziąć preferowany serwer DNS i alternatywny serwer DNS?

Możesz użyć adresów OpenDNS lub tych od Google’a:

  • 208.67.222.222
  • 208.67.220.220
  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4

Wpisałem wszystko tak samo i trojkacik zniknął pokazuje że internet jest a tak naprawdę nie działa co robić?