Problem z kartą wifi, rozłączanie

Witam

internet radiowy, router tp link TL-WR841ND/TL-WR841N, konfiguracja automatyczna.

2 komputery podpięte przez kabel - brak problemu

laptop z wbudowanym wifi - brak problemu

na telefonie - też brak problemu

smart tv - ok.

 

problem występuje na kompie z win7 64 bit i karcie na USB z allegro, takiej najtańszej za 15 zł (zdj w załączniku), polega na tym, że rozłącza co chwilę. Pomaga na to wyjęcie karty i włożenie z powrotem - wtedy połączy i  znowu na chwilę jest. To samo dzieje się na linuxie lubuntu. 

Płyta ze sterownikami przyszła uszkodzona :confused: musiałem szukać w necie i instalować - czy to może być wina sterowników, czy czegoś innego?

 

 

2 pytanie:

Czy podczas burzy, jak zapomnę wyłączyć z gniazdka router i dojdzie do wyładowania, to czy oprócz routera który się sfajczy, prąd pójdzie po kablu i spali mi 2 komputery, które podłączone są przez lan?   

 

 

 

t.jpg

Jeśli to no-name to trudno o dobre sterowniki. Lepiej było kupić choćby taniego TP-Linka 722N, działa niezawodnie nawet na najnowszych windowsach.

Z wyładowaniem wszystko jest możliwe. Co do tanich kart na USB to zabezpieczenie WIFI ustawić na AES. Zazwyczaj nie radzą sobie z AES+TKIP (chyba dobrze napisałem[nie wiem czemu nie radzą sobie…kilka razy mi to pomogło])