Problem z kartą WinFast TV2000 XP Expert


(Godlike) #1

Witam. Diabeł znowu mnie podkosił aby poexperymentowac z vista i jak zwykle nie mogło obyć się bez problemów. Tym razem stwarza je moja karta TV- WinFast TV2000 XP Expert- i dołączona do niej aplikacja do oglądania TV. Po zainstalowaniu WinFastPVR okazało sie ze w konfiguracji brakuje najważniejszej zakładki związanej z wyszukiwaniem kanałów itd, a do wyboru mam tylko 2 źródła sygnału- S-VIDEO i CVBS. Aplikacje próbowałem instalować w wersjach 2.0.3.9 i najnowszej 2.0.3.16, za każdym razem z tym samym skutkiem- na XP oczywiście obydwie działają prawidłowo. Współpraca WinFastPVR z Vista zawsze była dość problematyczna ale coś takiego zdarza mi się pierwszy raz i jakoś brak mi pomysłu co z tym dalej zrobić. Jeśli ktoś wie jak rozwiązać ten problem to bardzo proszę o pomoc.


(Jacek Bydgoszcz) #2

Używałem różne wersje Winfasta nawet wersje beta i nie miałem z nimi problemu.Masz zainstalowane poprawnie sterowniki od karty?


(Godlike) #3

Tak, sterowniki zainstalowały się automatycznie i według Visty sa tak samo dobre jak te ściągnięte ze strony producenta karty.


(Jacek Bydgoszcz) #4

Mi karta na sterownikach z Windows Update też nie działała.Dopiero ręczna instalacja sterowników ze strony producenta załatwiła sprawę.


(Donaszym) #5

witam, mam viśte i tą samą karte - sterowniki ściągnełem ze strony producenta - wszystko chula jak należy tylko jak włączam i wyłączam tv to na pół sekundy ekran robi sie cały czarny... ma ktos podobny problem?


(Godlike) #6

Faktycznie! Dziekuje bardzo :slight_smile:


(Donaszym) #7

...a miał ktoś problem z tą kartą z nagrywaniem dźwięku? dźwięk mam podłączony do wejścia AUX na płycie głównej. przy oglądaniu tv wszystko jest ok, ale gdy próbuje coś nagrać brak dźwięku niezależnie od formatu w którym zapisuje. dodam, ze jako źródło dźwięku do nagrywania wybrane jest wejście AUX... czyli wszystko powinno być ok, ale dźwięku przy nagrywaniu brak ;] suwaki w ustaiweniach dzwięku są na max i nie są wyciszone. sterowniki aktualne ze strony internetowej producenta


(Donaszym) #8

odświeżam się z pytaniem :slight_smile:


(Hpawlaczyk) #9

Analogowe urządzenie audio ->Audio CD (Realtek high Definiti) , Pleyback Devices -> Głośniki , Wyjście audio -> Audio CD ,Recoding Devices -> Audio CD (Realtek high Definiti) Ponadto w ustawieniach systemowych musisz uaktywnić audio CD


(Nkz) #10

no właśnie, ale co zrobić jak w spisie urządzeń "Recoding Devices ->" brak Audio CD (Realtek high Definiti)???


(Marekzy) #11

Rozwiązaniem problemu nagrania dźwięku w WinFast i nie tylko w MS VISTA jest następujące.

  1. Prawym klawiszem myszy na głośniku - wybieramy Urządzenia do nagrywania; ,

  2. Na liście dostępnych urządzeń klikamy prawym klawiszem i włączamy funkcję Pokaż wyłączone urządzenia

  3. Pojawia się upragnione Audio CD, które możemy włączyć.

Życzę powodzenia. U mnie działa!

Skopiowane z innego forum :wink: powodzenia U mnie tez zadziałało


(Donaszym) #12

Witam,

mam problem - otóż wszystko było ok przy windows xp i win vista 32bit.

Problemy zaczęły się przy 64bitowej wersji Visty. Początkowo problem (już rozwiązany) ze sterownikiem, a teraz z programem PVR2...

Nie działa nagrywanie i Time Shifting...

Spotkał się ktoś może już z tym problemem?

Przy próbie nagrywania wyświetla się: 'Nie można przechwycić sygnału video'

Przy TimeShifting cały ekran robi się czarny, dźwięk zanika

Próbowałem wcześniejszych wersji aplikacji PVR2 jak i najnowszej - to samo...