Problem z kartami graficznymi AMD, ze zintegrowaną i dedykowaną

Sorki za mój błąd właśnie teraz zauważyłem że tam pisze GPU.
Gdy nacisnąłem prawym przyciskiem myszy mam tylko jedną opcję.

Nie widać drugiej karty w grach, bo obie karty spięte są w trybie CrossFire :slight_smile: W panelu pisze jak byk Dual Graphics => Wł.

No tak ale jak jest ten tryb wytłoczony to i tak nic to nie daje

Też jak się przyjrzałem na tamte zrzuty to to zauważyłem :slight_smile:

Dla autora tematu: To przykład na PC-cie, ale jest tez ogólnie o co z tym chodzi. Jak poczytasz i będa pytania, dawaj tutaj :slight_smile:

CrossFire AMD

Tylko że Laptop i korzysta z jednej karty graficznej drugiej nawet nie chce ruszyć

Dziwne, że nie ma żadnych ustawien na dual graphic. To tak jakby obie karty działały jako jedna.

No i tu jest właśnie jest problem bo nikt nie zna na to odpowiedź nawet w serwisie HP

Możliwe ,że palne teraz głupotę ,ale spróbuj wejść do menadżer urządzeń i wyłączyć integrę z poziomu windowsa.

Po wyłączeniu integrę grafika zaczęła szaleć przy uruchomieniu gry strasznie muli grafa

Ja tyle miałem komputery i laptopy w rękach ani razu nie miałem problemu z grafiką tylko ten mi się trafił

To ja Ci powiem jak jest z Dual Graphics od AMD. Ogólnie i w duży skrócie masz do czynienia z dużą kupą! DG dział tylko w tedy gdy gra obsługuje CrossFire. Do tego by działało to stabilnie, to pamięć dedykowanego układu musi być standardu DDR3, w innym przypadku są mega problemy (dlatego u Ciebie pamięć dedykowana grafice jest w DDR3).

Jak masz Windows 10 (po zrzutach ekranu wnioskuję, że masz) w wersji co najmniej 1709, to wejdź do Menadżera zadań i sprawdź jak obciążone są obydwa układy podczas grania.

Nie mam możliwości sprawdzenia w Menadże zadań

Z czego tu mam to jedna karta graficzna ta główna jest DDR4 a druga ta lapsza DDR3.

O fakt, przegapiłem info, że laptop korzysta z pamięci operacyjnej typu DDR4. Pierwsza karta korzysta właśnie z współdzielonej pamięci operacyjnej. Nie ma przypadkiem w UEFI opcji ustawienia karcie zintegrowanej stałego rozmiary - obecnie masz tylko 512MB, a to trochę z mało :slight_smile:

I właśnie z tym się głowie

Ja nie spotkałem jeszcze laptopa co by w UEFi na to pzowalał, na PC da się. Sorry mój brat ma jakiś biznesowy Dell i w UEFi było przydzielanie na stałe ilości pamieci dla integry. :slight_smile: Ale to laptop za 5-6 tysi wiec… :stuck_out_tongue:

A czy ktoś ma pomysłami jak to zwiększyć pamięć

Najprawdopodnie jest na stałe auto i jak odpalisz grę powinno zwiększac pamieć, ale jak to dizała nie mam pojęcia.

Jak pisał hiropter masz ten dual GPU i najprawdopodniej zadziałą to dopiero z grami, które to obsługują i mają w sobie opcje ustawien do tego, a niestety tylko wyubrane gry to obsługują, a nie kazda. W HP może nie grają w gry to nie wiedza :stuck_out_tongue:

Widzisz drzazgę w oku brata a belki we własnym nie dostrzegasz…:smile:

Po spacji nie daje się przecinka, tylko od razu po słowie. Myślałem że to pojedynczy błąd ale przeglądając twoje wpisy zauważyłem, że jednak nie.

I właśnie tu mam problem bo prawie na wszystkich grach nie chce zwiększyć pamięć bynajmniej u mnie