Problem z kartami graficznymi AMD, ze zintegrowaną i dedykowaną

Witam mój problem polega na tym ze mam nowy laptop Hp 17-ak054ng mam procesor z AMD i kartę graficzną AMD i problem mam taki ze są dwie karty graficzne jedna ta zwykła AMD Radeon R7 Graphics (Główną) a druga ta mocniejsza AMD Radeon ™ M340 ta mocniejsza. Problem jest z tym ze gdy włączam grę to nie chce korzystać z karty graficznej dedykowanej ale system go wykrywa.

głuwną
moczna
macznej

Nikt nie jest bezbłędny ,ale proszę przyłóż się chociaż trochę by to dało się czytać. Skąd wniosek ,że gra pracuje na tej słabszej karcie?

Np. włączam grę Far Cry 5 daje ustawienie i gra widzi tylko jedną kartę.
Nawet FurMark nie wykazuje mi ze ta lepsza karta nie działa ale chociaż ją widzi miałem też przypadek z grą GTA 5 bo przy starcie gry pojawił się komunikat ze nie jest zgodny.
a ja mam kartę graficzną 4GB
Ramy DDR4-1866 SDRAM, 8 GB (2 x 4 GB)
Procesor AMD Quad-Core A12-9720P APU (2,7 GHz Basisfrequenz, bis zu 3,6 GHz Burstfrequenz, 2 MB Cache)

W menadżerze urządzeń komputer widzi obie karty?

tak widzę

Plan zasilanie ustawiony jest na wysoką wydajność?

Tak już to zrobiłem robiłem nawet restart systemu i sterowników a nawet laptop był w servisie ale nie mam efektów.

Ja osobiście wyłączyłbym zintegrowaną kartę w biosie o ile się da.

też chciałem to zrobić ale nie miałem takiej możliwości chyba że źle szukałem.

To jakiś slang gimnazjalny chyba, nie znam się teraz na tym :stuck_out_tongue:
Jak ktoś to oznaczy jako obrazę to się psychicznie załamie i powieszę - obiecuje wam bo nikogo nie obrażam tutaj, a cytuję kolege bo mi się nie chciało przepisywać :slight_smile:

ja tu szukam pomocy a ty wypisujesz mnie o dwa błędy które zrobiłem jak tak bardzo ci przeszkadza to wystarczyło mnie poprosić o poprawkę a nie od razu głupoty wypisywać.

To trzeba ciebie prosić, żebyś poprawił i napisał normalnie, a nie jakimś slangiem, który rozumiesz ty i twoi znajomi tylko?

jak nie chcesz mi pomóc to czego tu szukasz .

Tego, zeby cie nauczyć, że jak oczekujesz pomocy na forum to trzeba to tak napisac, żeby cię każdy zrozumiał, a nie slangiem swoim :slight_smile:

Daj zrzut ekrany z menadżera urzadzeń z rozwiniętymi kartami graficznymi.

1 polubienie

Daj zrzut z tej aplikacji AMD do grafik gdzie przypisuje się gre do grafiki czy jakoś tak, nie pamiętam nazwy :slight_smile:

Tylko to mam

To jest zdjęcie jak włączam test w programie FurMark i tu widać jak CPU 1 i CPU 2 nie Reaguje

Ja widze na zrzucie GPU1 i GPU 2, a nie CPU.

Kliknij na gołym pulpicie prawym myszki i tam powinno być coś od AMD do sterowania grafikami. Ja tak kiedyś miałem w laptopie z AMD dwiema grafikami.