Problem z kartridżami do drukarki


(Qmpz) #1

Posiadam drukarkę hp F4210 i dwa tonery HP 300 (kolor i czarny). ostatnio kupiłem uniwersalny system napełnień kartridży ( tylko czarny), w sklepie wytłumaczono mi jak wszystko wykonać (rozmieszać w strzykawce trochę rozpuszczalnika do czyszczenia i tuszu- razem ma być 4ml). Wszystko zrobiłem ale drukarka informuje mnie że nie ma czarnego tuszu. czyściłem też głowice (automatycznie) ale to nic nie dało. Prosze o pomoc.


(Adio741) #2

nie jestem pewien czy w twojej drukarce tym sposobem zadziala, raczej powinno

http://www.inktec.pl/index.php?id=84

-- Dodane 14.07.2009 (Wt) 19:07 --

chyba jednak sie nie da http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1353588.html


(Danielm86) #3

I nie zadziała. Drukarki HP nie tolerują zamienników, a szczególnie napełniania!


(Qmpz) #4

Zastanawiam sie czy mogło dojść do zatkania dysz drukujących zwłaszcza że kartridż "leżał" poza drukarką przez pewien czas ( był już wtedy pusty).

Dodam jeszce że drukarka tylko zabiera karti i oddaje czyste.


(Danielm86) #5

Przecież napisałeś, że w ogóle go nie wykrywa. Jak nie wykrywa to nie wydrukuje. Miałem HP i wiem jaka to udręka z zamiennikami. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?


(Adio741) #6

Polej dysze drukujące gorąca wodą, postaw zaschnięty wkład na chusteczce nasączonej w płynie czyszczącym tak, żeby dysze miały z nim kontakt, poczekaj 10-20min, znów polej wrzątkiem, sprawdź czy odbija się prostokąt na chusteczce, jeżeli nie to wstrzyknij energicznie jeszcze 1ml tuszu i wyczyść alkoholem.


(Qmpz) #7

dobra problem sie rozwiązał trzeba było nalać troche tego rozpuszczalnika i wyczyśćić automatycznie dysze (kilka razy ) więc nie wmawiajcie że sie nie da. :twisted:

ciekawe jest to że pisze że w ogóle nie ma tonera a i tak drukuje . :smiley:


(Adio741) #8

dlatego tak wskazuje bo trzeba zresetować miernik, pisałem o tym na początku bo myślałem że o to Ci chodzi