Problem z kasetą drukującą

Mam drukarkę HP Dj 2360 , po kolejnym napełnieniu kaset chcąc wydrukować wyświetla się komunikat - “Problem z kasetą drukującą”- (trójkolorową).

Gdy w przyborniku chcę sprawdzić poziom tuszu - odpowiada, że nie może pobrać z urządzenia informacji o poziomie tuszu.

Co mogę z tym zrobić? :frowning:

Oryginalny czy regenerowany zbiornik ??

Coś więcej czy tylko to ?? Zbiornik prawidłowo osadzony ?? Drukuje stronę testową po wymianie zbiornika ??

Możesz zresetować w drukarce układ odpowiedzialny za zliczanie ilości tuszu. Częsty objaw przy regenerowanych wkładach!

[/quo teMożesz zresetować w drukarce układ odpowiedzialny za zliczanie ilości tuszu. Częsty objaw przy regenerowanych wkładach!]

Resetowałam, odinstalowałam i ponownie zainstalowałam drukarkę i to samo

(Problem z kasetą drukującą).

Pojemniki na tusz nie wymieniałam , tylko uzupełniałam tuszem z zestawu do regeneracji. Robiłam to już kilkakrotnie i było OK.

Gdy daję drukarce polecenie-Równaj kasety-wyświetla- “Nie wykryto kaset drukujących”.

Czy to znaczy, ze muszę wymienić kasety na zupełnie nowe? :frowning: (są takie drogie).

A w jaki sposób resetowałaś bo jestem strasznie ciekawy??

Kilka razy udało sie napełnić (pewnie 3) i układ zliczający zablokował te konkretne pojemniki z tuszem bo myśli że już są puste - takie zabezpieczenie w drukarkach przed napełnianiem :-o

Masz rację napełniałam 3 razy.

Jeśli chodzi o resetowanie, to próbowałam zaklejać te małe kwadraciki z tyłu na kasecie trójkolorowej jak pisało w instrukcji dodanej do tuszu.

Nie wiem czy zrobiłam to prawidłowo i czy powinnam zrobić to samo z kasetą z czarnym tuszem?

Jeśli masz jeszcze jakieś rady to chętnie skorzystam.

oj klejenie jest mało efektywne prawie żadne najlepiej jest reset zrobić maszynką a jeśli sie jej nie ma to starą sprawdzoną metodą. jeśli masz jakieś stare pojemniki nawet mogą być zaschnięte (albo pożycz od koleżanki :P) to je wkładasz zamiast tych które mają drukować włączasz, wyłączasz,wyciągasz, wkładasz i tak zazwyczaj 3 razy powtarzasz bufor jest wtedy pełny i kasują sie poprzednie numery pojemników wtedy wkładasz napełnione i powinno drukować :stuck_out_tongue:

Witam, mam podobny problem, tj. tez mi wyskakuje problem z tą kolorową kasetą… Tak nagle po pewnym włączeniu mi to zaskoczyło i koniec. Nie mam innych kaset, te napełniałem i dalej to samo - da sie coś z tym zrobić ?

podejrzewam, że przepaliła się całkowicie ścieżka oporowa - HP tak “zabezpieczał” swoje kartridże przed wielokrotnym napełnianiem…

musisz spróbować na oryginalnym (choćby i pożyczonym)

kupilem nową kolorową kasete i wszystko gra…

Mam jeszcze taki śmieszny problem - za kazdym razem jak włącze drukarke to drukuje mi strone testową - jak to wyłączyc ?

Posprawdzaj ustawienia w “Narzędziach” HP - osobiście nie wiem jak wygląda oprogramowanie do tego typu drukarki…