Problem z kasowaniem

Piszę, ponieważ mam problem z kasowaniem plików znajdujących się na dysku CD ROM. Nie wiem, jak to zrobić, ponieważ przez Nero (w którym istnieje opcja kasowania) się nie da. Wiem, że być może problem banalny, ale nie umiem sobie z tym poradzić. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Jeżeli na płycie została zamknięta sesja ,nie ma możliwości kasowania plików.

Jaki to typ płyty ?

:arrow: CD-R czy CD-RW

Chcesz skasować nagrany plik na zwykłej płycie CD lub DVD ??

Plików na płytach CD, DVD nie możesz od tak sobie kasować kiedy chcesz.

Jeżeli to jest płyta typu RW to możesz nagrać na nią jakieś dane (pliki np.) a potem jak chcesz z niej to usunąć co wcześniej nagrałeś i nagrać coś nowego to wybierasz opcje w nero (lub innym programie który to umożliwia) opcję czyszczenia takiej płyty i nagrywasz potem nowe dane.

Programy do tzw. wypalania płytek umożliwiają zazwyczaj dogrywanie danych. Np. tworzysz sobie nową płytę (opcje nagrania płyty) i nagrywasz na niej co potrzebujesz a potem jak chcesz umieścić jeszcze jakieś dane na niej to wybierasz opcje kontynuuowania sesji i dogrywasz. Umożliwiają to już zwykłe płyty, tylko przy nagraniu pierwszej sesji musisz wybrać opcje płyty wielosesyjnej, natomiast przy dogrywaniu plików opcję kontynuację sesji.

to płytka CD-R

Napisz jeszcze ,czy była zamykana sesja.

Jeżeli tak ,to nic z tego. :frowning:

była zamykana…ech, trudno.

z płyt cd-r nie da sie skasować danych;)

można je ukryć, jeśli sesja nie była zamknięta.