Problem z kaspersky anti virus

Witam

Moja sytuacja wygląda następująco: Mam u siebie zainstalowanego antywirusa Kaspersky Anti Virus 5.0 Personal. Od jakiegoś czasu nie ma ikonki kasperskiego wśród ikonek szybkiego uruchamiania (tam w prawym dolnym rogu pulpitu), a próba otwarcia go (programu) powoduje wyskoczenie komunikatu o treści mniej więcej: “Ten program został już uruchomiony przez innego użytkownika”. Przez większość czasu pracy przy komputerze w menedżerze zadań proces kavsvc.exe - pewnie kaspersky - używa CPU na 100%. Zakończyć tego nie mogę, bo dostaję znów komunikat, tym razem o treści “Operacja nie może być zakończona. Odmowa dostępu”. Tak więc aktualizować antywirusa nie mogę, usunąć nie mogę, skanować kompa też nie :evil: . Ma ktoś pomysł, jak ujarzmić tego kasperskiego ??

Będę wdzięczny za pomoc.

A odinstalować, przeczyścić rejestr i zainstalować ponownie?

Przeskanuj przy okazji system jeszcze np. panda online lub wklej loga hijackthis (opis w dziale bezpieczeństwo)

Ja miałem to samo,i w moim przypadku pomogło odinstalowanie i zainstalowanie ponowne,możesz spróbować tak zrobić,mi pomogło,pozdrawiam :smiley:

witam ponownie

Wyłączyłem w msconfig kasperskiego żeby się nie uruchamiał przy włączaniu komputera, uruchomiłem maszynę ponownie, ale kaspersky i tak się uruchomił. To było koło 12-ej. Teraz, tj. po SIEDMIU godzinach, wcześniej wspomniany przeze mnie proces chodzi cały czas na 100%. Próbowałem go zakończyć i odinstalować, ale dzieje się tak samo jak poprzednio. Sprawdzałem kompa on-line na http://www.mks.com.pl , http://www.ewido.net oraz czyściłem rejestr przy użyciu programu jv-16 Power Tools.

Nawe jeśli Kaspersky właśnie sprawdza kompa na obecność wirusów, to kurde nigdy tego nie robił dłużej niż 2-3 godziny, a co dopiero siedem…