Problem z Kerio

Zainstalowałem dzisiaj Kerio, konkretnie trzy razy. Problem polega na tym, że po paru minutach od uruchomienia kompa, program jakby się wieszał. Póki działa w tle wszystko jest niby OK, jednak gdy chcę otworzyć jego okienko to oprócz jego zarysu nic się nie pojawia, a zużycie procka skacze do 100% lub w ich okolice. Wyłączam program przez Menedżera, w pasku systemowym pojawia się jego druga ikonka i prawie od razu znika ta pierwsza. Znów niby wszystko OK, nawet komunikaty z zapytaniami wyskakują jak powinny, jednak gdy kolejny raz próbuję uruchomić okienko konfiguracyjne problem się powtarza.

Ponowna instalacja nic nie daje.

Plik pochodzi stąd:

http://www.kerio.tk/

Natomiast ten stąd:

http://www.kerio.pl/

wogóle nie chciał się zainstalować(“Internal error 2***”).

:frowning:

Wiecie może, o co w tym chodzi i co zrobić by wszystko grało?

Daj screena z menadzera zadań

Odinstaluj wyczyść rejestr i ponownie zainstaluj

Rejestr wyczyścisz programem jv16 PowerTools

Opcje rejestru =>Klikamy “Czyszczenie rejestru” (opcja pokazana na na poniższym obrazku) następnie klikamy “Kontynuuj” po czym klikamy “Start” po tym jak program sprawdzi rejestr klikamy Wybierz => Wybór specjalny i klikamy “Pozycje które można bezpiecznie usunąć” i na koniec klikamy “Usuń”

jpt3kj.jpg

Ile czekałeś, zanim wykonałeś taką akcję?

Jakiego masz Windowsa (jeśli 98SE to niestety tak się dzieje czasami, w szczególności przy pobieraniu pliku) i konfigurację sprzętową?

Jaka to wersja Kerio?

Spróbuj odinstalować Kerio, przeczyścić rejestr jak podał kolega kuz5 wyżej, później zainstalować w zmienionej lokalizacji

Skorzystaj również z TEGO tematu

Zrobione, rejestr już wcześniej czyściłem starym RegCleanerem, zrobiłem jednak jak napisałeś:

Oprócz tego wywaliłem ręcznie wszystko co było związane z Kerio, sporo tego zostało jako że to “firewall”.

Próbowałem też instalacji w innej lokalizacji, jak napisał Squeet, nic jednak z tego nie wyszło. Kerio dalej się kaszani.

Za pierwszym razem czekałem ok. 1-2 min. później krócej. Sprzęt to Athlon +2600 z 512 MB RAMu do tego Win Xp Pro samo Kerio zaś to najnowsza wersja (4.2.0), więc raczej tu nie powinno być problemu.

Tu jest zrzutka ekranu: Menedżer + Kerio w tle:

http://www.nitka.net.pl/~elefant/

Dzięki.

Czy posiadasz SP2?

Jeśli tak - wyłącz go i zwiększ limit połączen wychodzących TYM

Sprawdzałeś komputer na szkodniki?

Czy Kerio u Ciebie tak od początku chodzi czy było dobrze?

Jakie masz ustawienia tego programu, czy nic nie blokuje ważnego?

Wklej loga z HijackThis

Problem z odświeżaniem/ładowaniem okna spowodowany jest zazwyczaj długotrwałą translacją adresów (szczególnie gdy korzystasz z jakiegoś p2p).

Wejdż w zakładkę: Przegląd > Połączenia , potem prawoklik w oknie i z menu odzanczasz Rozpoznaj adres

…powinno pomóc :wink:

BTW

Jeżeli odznaczysz też: Rozpoznaj porty i rozpoznaj protokoły, to Kerio powinien się otwierać jeszcze nieco szybciej - no ale to juz nie jest konieczne.

Ochrona sieci -> Zaawansowane -> Rejestruj odwołania do nieotwartych portów

To jeszcze wyłącz, jeśli jest włączone

Wszystko wskazuje, że w tym tkwił problem.

Na razie wszystko jest OK, a nigdy tak długo jeszcze nie było. :smiley:

Dzięki wielkie za pomoc i pozdrowienia dla wszystkich. :slight_smile: