Problem z kilkoma Windowsami

Mam problem, bo mam Widowsa XP SP2 i gdy kumplowi instalowałem też XP na jego dysku to później w trakcie właczania komputera wyskakiwała mi opcja z wyborem dwóch windowsów do włączenia, z czego oczywicie jedne nie działa, bo dysk został już dawno wyjęty. Nic nie pomógł nawet format. Później instalowałem Win98 na starym dysku i doszedł już trzeci Win do wyboru (oczywicie tylko jeden działa). Macie jaki pomysł jak usunąć z “pamięci kompa” to, że był inny Windows instalowany? Wydaje mi się, że to wpłynęło częsciowo na spowolnienie mojego komputera. :? Dzięki za pomoc. :slight_smile:

Pod Windowsem XP Pklik na Mój komputer|Właściwości|Zaawansowane|Uruchamianie i odzyskiwanie|Wybierz odpowiedni system i czas pokazywania się listy zmniejsz do 0 sekund. Bardzoej zaawansowana metoda to edytowanie pliku boot.ini. Ale ta podana w zupełności wystarczy.

Znajdz plik boot.ini i wklej jego zwartość na forum.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect /NoExecute=OptIn

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

C:\ = “Microsoft Windows”

Co usunąć? :stuck_out_tongue:

I macie jakies sposoby na przyspieszenie kompa?

Timeout zmienić na 0 i tyle.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

Ja mam tak (1 windows).

Złączono Posta : 21.08.2005 (Nie) 18:23

poczytaj

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=5989/