Problem z kinem domowym

(Kitas5) #1

Ojciec kupil zestaw kina domowego Philipsa model LX3900SA. Problem jest taki ze nie odczytuje mi napisow do filmow DivX. Moze chodzi o format pliku z tekstem?? Jak myslicie??

(fiesta) #2

A czy ten konkretny model kina obsługuje napisy ?? I czy napisy te mogą być w formacie txt ?? wszystkie powyższe dane powinieneś odszukać w instrukcji obsługi kina.

(Golden Finger) #3

Czytałeś ? ->> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=14699

:x-mas:

(Damian) #4

Dodam,że jak to nie pomoże to powinno pomóc wgranie nowego firmware ze strony producenta.

(Kitas5) #5

Zainstalowalem nowe firmware. Dzwonilem do obslugi klienta i mowili ze mam dac rozszerzenie napisow *.srt. Tylko czym to zrobie?? Jaki program uzyc do zmiany formatu napisow??

(Damian) #6

Dlaczego nie wszedłeś w linka który podał Golden ?? :frowning:

Prosze,podam ci na tacy :frowning:

SubtitleTool

(Kitas5) #7

Dziekuje bardzo. Dzieki wam juz mi dzialaja napisy. Hehe teraz tylko musze sam pokombinowac z polskimi napisami. Pozdr. :smiley:

(Damian) #8

To jakie wgrałeś?? Chińskie??

(Kitas5) #9

Sam jestes jak chinczyk. Normalnie mi Dvd polskich napisow nie wyswietla. Moze troche wiecej kulturki co??

(Damian) #10

Pytam bo dziwnie gadasz... Przecież miałeś chyba do filmu napisy po polsku i skonwertowałeś je do .srt. Film z taakim formatem napisów wypaliłeś na płytkę,tak? Odtworzyłeś film w odtwarzaczu,który mógł wyświetlić wyłącznie napisy po polsku,bo w końcu takie wypaliłeś :? No chyba,że twoje DVD automatycznie tłumaczy je na inny język... :roll:

Ja bez kultury?? No wiesz co :cry: To był tylko ironiczny żarcik :9 Przepraszam.

(fiesta) #11

Koledze najprawdopodniej chodzi o to że DVD nie wyświetla mu polskich znaków diakrtycznych np ą ę , a zamiast nich "krzaczki"

(Damian) #12

Teraz wszystko jasne :slight_smile:

Nie dało się tak odrazu powiedzieć,tylko mnie od niekulturalnych chińczyków wyzywać?? :frowning:

Sam to tego raczej nie zrobisz,gdyż trzeba edytować firmware...

Musisz czekać,na oficialne uaktualnienie,albo szukać,prywatnych osób,które tego dokonały.

(Kitas5) #13

Oki. Dziekuje bardzo za pomoc. Jest dokladnie tak jak powiedzial Fiesta, ze zamiast polskich znakow wyswietla mi jakies dziwne znaczki. Ale moze to wina kodowania. Pozdr