Problem z KIS 8.0, podczas skanowania włącza sie linux

Mam problem ponieważ kiedy skanuje komputer programem KIS 8.0, podczas skanowania w pewnym momęcie, bez resetu przechodzi na Linuxa, Ubuntu 7.10.

Jeszcze jedno:Chciałbym tez odinstalować Ubuntu 7.10 ale czytałem ze jeżeli odinstaluję ubuntu, odinstaluje GRUB’a to nie włączy się również windows, czy to prawda???Jeżeli tak, to jak to zrobić aby po deinstalacji Ubuntu, Windows przywrócił swego domyślnego bootloadera i wszystko grało???

mam Win XP Pro sp3 i Ubu 7.10

Głupoty czytałeś. Usuń partycje z Linuxem i wyczyść sektor MBR

jak odinstalujesz ubuntu a racz3ej usuniesz jego partycję to grub też się nie włączy i nie włączysz windowsa-zgadza się.po usunięciu partycji z ubuntu musisz zainstalować w sektorze mbr boota windowsa z płyty windowsa xp z konsoli poleceniem fix_MBR

Dokładnie to:

Bierzesz płytkę z XP wchodzisz w instalator, usuwasz ‘nieznaną’ partycję, w jej miejscu tworzysz nową…

Później restart, znowu płytka, po załadowaniu R, później po komunikacie ‘do której instalacji chcesz się zalogować’ wpisujesz 1, później podajesz to hasło co podawałeś w trakcie instalki windowsa bądź inne jeśli zmieniłeś, i wpisujesz fixmbr. Akceptujesz, restartujesz, linuxa nie ma

UWAGA:odnosnie Kaspersky:jestem czysto po formacie, przez Kasperskiego, podczas skanowania przycinka i bład systemu, nic sie nie dało zrobic no i musiałem formata szczelić :confused: