Problem z klawiaturą Asus FX505DY - źle działające klawisze

Przy GTA V mam problem z klawiaturą w nowym laptopie asus fx505dy.
Naciskając W +(na klawiaturze numerycznej) 5 + 6 - włącza się pauza (tak jakby esc).
Nie da się sterować pojazdami powietrznymi - czyli przytrzymując W + 5 + 4 lub W + 5 + 6 - nie działa.
Zauważyłem w notatniku, że na dwóch innym komputerach jak przytrzumuję W + 5 + 6 lub W + 5 + 4 to wszystko jest ok, w notatniku piszą się cyfry 4 lub odpowiednio 5. W asusie jest problem - bo nic nie pisze.
Jak to naprawić? Bo nie mam możliwości normalnej gry, bo nie da się sterować.
Po podlaczeniu zewnetrznej klawiatury jest ok. Na innym komputerze tez jest ok. Tylko w laptopie nie dziala. Po zainstalowaniu swiezego windowsa bez aplikacji asusa tez nie dziala.
Karta amd ryzen 5 (kiedys mialem podobny problem z literka ć, nie dalo sie pisac i karta graficzna cos psula, ale to stare czasy, moze dalej maja z tym problem?)
Nie da sie normalnie pograc, bo klawiatura uniemozliwia sterowanie.

Włączyłeś num lock?

Nie działa ani z num lockiem ani z wyłączonym num lockiem. Sprawdzałem to już.

Serwis, skoro klawisze nie działają w nowym laptopie, to… nikt nie każe Ci rozbierać. Sterowniki i reinstalacji już próbowałeś. Albo błąd w ich oprogramowaniu, albo technika… :wink:

Serwis laptopa odesłał, stwierdzając, że nie mogli wywołać problemu… mimo że im szczegółowo opisałem, że przy wciśniętych W i 5 nie działają klawisze 4 i 6 zarówno w grze jak i w notatniku. Nagram im filmik skoro prostej rzeczy nie potrafią ogarnąć. Ale w międzyczasie co jeszcze mogę sprawdzić? Bios zaktualizowałem, wszystkie sterowniki teraz aktualizuję. Nie wiem co jeszcze mogę zmienić.
Komputer niby z przeznaczeniem do gier, a nie da sie z niego korzystać, bo jak wcisnie się W i 5 to to blokuje pozostale klawisze 4 i 6.

Sprawdzalem w trybie awaryjnym i tez jest ten sam problem.