Problem z klawiaturą HP pavilion g6

Witam, jestem posiadaczem laptopa HP pavilion g6 wczoraj pojawił się dziwny problem z działaniem klawiatury, niektóre klawisze przestały reagować podczas gdy trzymam inny klawisz i w dość dziwny sposób. Problem opisze na przykładach.

Trzymając prawy shift i naciskając np. ‘‘p’’ klawisz nie reaguje, ale jeśli trzymam ten shift i wciskając p puszcze klawisz, to pojawia się wielkie ‘‘P’’. Dzieje się tak z kilkoma klawiszami, ale np gdy używam lewego klawisza shift i ‘‘p’’ to działa normalnie, ale z innymi klawiszami na których normalnie działa prawy shift już nie.

Ciekawe też jest, że z prawym shiftem nie działają prawidłowo klawisze ‘‘uiop7890’’ I ‘‘1234qwer’’ są one ułożone obok siebie, ale z lewym ‘‘zxcv’’ ‘‘1234’’ ‘‘7890’’ i klawisz ‘‘spacja’’.

Inna sytuacja trzymając klawisz ‘‘q’’ to klawisz ‘‘1’’ nie reaguje, trzymajac ‘‘w’’ nie dziala ‘‘2’’, a trzymając ‘‘e’’ nie działa ‘‘3’’.

 

I tak mnie mniej więcej to wygląda. Mam nadzieję, że opisałem to w miarę przejrzysty i zrozumiały sposób

 

I najdziwniejsze jest to, że gdy porobię przez jakieś 15s te duże litery w sposób o którym wspomniałem wyżej (trzymam literę i puszczam shift wtedy powstaje wielka litera) to wtedy klawiatura ożywa i działa jak należny, ale trwa to przez jakieś 10-20s i nie wiem od czego zależny ze znowu złe działa.

Nie wiem o co chodzi, czy jakieś ścieżki źle działają? A może mam jakiś syf na komputerze? Sterowniki usuwałem i instalowałem ponownie.

 

Liczę na waszą pomoc, pozdrawiam

Lokalizacja ustaw polska pobierz polski pakiet jezykowy jezeli chodzi o windows 10 i ustaw polski programisty , a moze była zalana ? 

 

Wszystko o czym Pan wspomniał było ustawione, a klawiatura nie był zalana. Teraz chyba już po ptokach, bo próbowałem naprawić klawiaturę czyszcząc styki na końcu taśmy, a wyszło jak zawsze… Jeszcze bardziej je uszkodziłem i polowa klawiszy nie reaguje, a druga połowa wysyła błędny sygnał przez co pojawiają się te znaki które nie powinny. Chociaż będę wiedział na przyszłości aby tego nie robić :).

 

Nowa klawiatura już w drodze, poinformuje czy na pewno fizyczne uszkodzenia było przyczyną tych problemów.

 

Nowa klawiatura działa bezproblemowo, temat do zamknięcia.