Problem z klawiaturą i myszą innych marek

Witam.

Mam problem z klawiaturą Razer oraz myszą SteelSeries.
Otóż uruchomienie oprogramowania od klawiatury Razer powoduje wyłączenie się myszy SteelSeries, a jej podświetlenie (RGB) zaczyna migać, mysza nie działa. Podobnie jest z klawiaturą, która raz działa raz nie i również zaczyna migać domyślnym podświetleniem (falą różnych kolorów RGB) a ustawionym kolorem białym za pomocą właśnie wymienionej aplikacji. Pomaga ponowne uruchomienie komputera. Nie ma problemu do czasu aż włączę oprogramowanie od klawiatury, ale te muszę mieć włączone by móc mieć inny kolor klawiatury niż domyślny.

Z góry dziękuję za pomoc.

Gdzie te czasy, gdy każdy miał zwykłą klawiaturę bez udziwnień …

Wracając do tematu

Napisz jaki masz dokładnie Windows.
Oraz jakiej dokładnie wersji oprogramowania myszki i klawiatury używasz.
No i oczywiście Model myszki i klawiatury.
Zapewne to ułatwi rozpoznanie problemu
Czy zastosowałeś jednocześnie oba urządzenia? Tzn. Kupiłeś w jednym czasie, podłączyłeś i zainstalowałeś.
Czy może, jedno z nich miałeś najpierw i działało bez zarzutu, a dopiero z drugim podłączone powoduje konflikt. Opisz sytuację.

Można oczywiście zakładać, że jest konflikt sterowników obsługujących podświetlenie

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Nie wiem jaka masz klawiaturę (którą z tych) ale ponoć nieraz twardy reset coś daje
https://mysupport.razer.com/app/answers/detail/a_id/1697/~/how-to-fix-an-unresponsive-razer-keyboard-with-a-hard-reset-or-by-exiting-out
Swoją droga czemu nie komplet? Klawiatura i mysz. Wtedy konflikt raczej wątpliwy, co najwyzej problemy z synapse.
Moze trzeba tak jak na tym forum w ostatnim poście jesli inaczej sie nie da?

Windows 10.
Wersja SteelSeries:3.20.0
Wersja Razer:Synapse 3
Mysz: SteelSeries Rival310
Klawiatura: Razer Cynosa V2

Mysz kupiłem rok temu, a niedawno klawiaturę ze względu na słaby stan techniczny poprzedniej.
Myszka działała bezproblemowo, konflikt powstaje kiedy mysz jest podłączona i włączy się program od klawiatury. Jeśli mysz podłączy się po włączeniu programu to problem znika, ale jest to uciążliwe. Nie można zmieniać oświetlenia w klawiaturze, używać makr itd. z podłączoną myszą bo ta przestaje działać. Przed zakupem sprawdziłem w internecie na różnych stronach czy na pewno pomiędzy programami nie ma konfliktu i sterownikami. Według ludzi tam się udzielających - nie. Więc sprawa jest o tyle dziwna.

Problem rozwiązany.

Pomiędzy w/w urządzeniami nie ma żadnych konfliktów w tym w ich oprogramowaniu.
Powodem problemu okazały się podłączone do portów w monitorze oba urządzenia, zaś porty z monitora były podłączone do komputera za pośrednictwem USB-B. Odkąd podłączyłem urządzenia bezpośrednio do portów w laptopie problem zniknął.

Dziękuję osobom wyżej za próbę rozwiązania mojego problemu.
Pozdrawiam.

1 polubienie

Wszystko teraz udziwnione. Klawiatura mi szumiała przy jasnych kolorach.
Wystarczyło przelożyć do USB 2 z 3 i przestało.

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.