Problem z klawiaturą i touchpadem

Cześć,

mam problem z klawiaturą i touchpadem. Po włączeniu laptopa po 2 dniowej przerwie, zaczęły one gorzej reagować tzn. kursor przesuwa się wolniej, a przy pisaniu litery pojawiają się po dłuższej chwili a niekiedy trzeba nadusić jakiś klawisz dwa razy, aby zareagował. 

 

Ma ktoś jakiś pomysł, w jaki sposób mógłbym sobie z tym poradzić? 

 

Pozdrawiam

Odpowiadając na pytanie - oddać laptopa do serwisu…

 

Jeśli natomiast chodzi Tobie o diagnozę usterki to musisz podać więcej szczegółów (model laptopa, historia serwisowa - czyli zabiegi konserwacyjne ewentualnie inne usterki na tle całego okresu użytkowania)

Na dzień dzisiejszy uszkodzone mogą być:

  • dysk HDD

  • płyta główna

  • sama klawiatura

  • albo laptop się zbyt mocno grzeje i procek throttlinguje

Przyczyną tego stanu rzeczy może być również problem z oprogramowaniem spowodowany np. działaniem wirusa.

 

Przydały by się screeny / informacje o raporcie SMART dla dysku, temperatury podzespołów pod obciążeniem.

Jak wyeliminujemy problemy sprzętowe przejdziemy do programowych - konieczne będzie założenie osobnego tematu gdzie przedstawisz raporty FRST. 

Raporty FRST już wcześniej przedstawiłem, miałem nadzieję, że właśnie tam jest jakiś problem. Z przegrzania, to się raczej nie dzieje, bo te problemu są od razu po włączeniu komputera. 

Dziękuję za odpowiedź.

A czy w trybie awaryjnym również występują te problemy?

W trybie awaryjnym komputer działa bez zarzutu

No to zweryfikuj które procesy generują obciążenie… Jeśli systemowe - koniecznie skan antywirusem z wersji LiveUSB.