Problem z klawiaturą (laptop)

Witam

Mam taki problem:

0tóz gdy pisze jakikolwiek tekst to zamiast zwykłych liter mam cyfry i nie mogę normalnie pisać

5 = I

6 = O

1 = j

2 = K

3 = L

0 = M

4 = u

Żadne zmiany języka nie pomogły

używam Windows Vista Ultimate

EDIT:

Pomogło wyłączenie NumLocka

Start -> Uruchom -> devmgmt.msc

Odszukaj na liście urządzeń klawiaturę -> PPM na urządzeniu -> odinstaluj -> restart komputera

Jak naprawisz problem, opcja EDYTUJ i popraw wszystko.JNJN

Zrobiłem tak jak pisaliście i nic to nie dało…

Używam laptopa Fujtisu Siemens V5505

Zostawiłem jeden poprawny język polski

próbowałem cofnąć rejestr i nic

viewtopic.php?p=849350

Radomiak , a nie zalałeś czasami klawiaturę :?: Proponuję zrobić tak uruchom klawiaturę ekranową, jeżeli tam problem nie występuje to chyba masz coś z klawiaturą. Czy tak jest wszędzie w systemie (wordpad, wyszukiwanie itd.)

Wyłącz na laptopie klawiaturę numeryczną to będziesz pisał normalnie

Poszukaj klawisza Numlock

Zgadza się, teraz dopiero zauważyłem to.

Na laptopie naciśnij kombinacje klawiszy Fn + F11 lub inną ( powinno na jednym z klawiszów funkcyjnych pisać NumLk lub podobnie).

Hmm… Niech zgadnę. Używasz laptopa, w którym masz klawiaturę bez klawiatury numerycznej po prawej stronie. Włączyłeś NumLock. Sekwencja klawiszy zgadzałaby się z tym, co ja mam na swoim Asusie (chociaż mówię to z głowy, teraz piszę ze stacjonarnego). Słowem - spróbuj wyłączyć NumLock :slight_smile:

Dzięki dragonn Wszystko się wyjaśniło.

Włączyłem klawiaturę systemową wyłączyłem numlock (wiadomo, że w laptopie nie ma numpadu) wyłączyłem klawiaturę systemową i zacząłem normalnie pisać :slight_smile:

Co do pytania to: tak, wszedzie tak miałem, Gadu Gadu, Notepad, strony internetowe, wszędzie, w haśle do logowania miałem litere “L” więc normalnie sie moglem logować więc klawiatury nie mogłem zalać. Kłopot zaczął się godzinę temu. Miałem wciśnięty NUMLOCK

Zaraz poprawię pierwszy i 2 post zamiast cyfer wpiszę normalne litery

Nikt nie pomógł ale dragonn naprowadził mnie na dobry trop :slight_smile:

Wielkie dzięki :))

EDIT:

W czasie pisania tego postu właśnie do tego doszedłem :slight_smile:

Dzięki :]

Uważam temat za zamknięty :slight_smile:

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu.