Problem z klawiaturą na port PS2

Witam i proszę o rady, sugestie w związku z moim problemem.

Stosunkowo niedawno po powrocie z urlopu stwierdziłem niedyspozycję komputera, który jest czterolatkiem i był przed wyjazdem idealnie sprawny. Przyczyna okazała się prozaiczna i odkryłem ją sam. Sprawdziłem bateryjkę podtrzymującą w komputerze i stwierdziłem jej rozładowanie. Jej wymiana nie dała pozytywnego rezultatu, gdyż jak stwierdził fachowiec w punkcie naprawczym, nastąpiła utrata części danych, a mianowicie coś znikło w BIOS-ie. Fachowiec skorygował BIOS i pozornie wszystko było ok. W domu stwierdziłem jednak iż komputer nie widzi swojej klawiatury pracującej poprzez port PS2. Ponowna wizyta w punkcie naprawczym, tym razem z komputerem i przedmiotową klawiaturą, fachowiec odinstalował sterowniki i zainstalował je na nowo-klawiatura chodzi. Poszedłem do domu, załączam komputer i ponownie nie widzi klawiatury. W moim komputerze jest obowiązek logowania się więc bez klawiatury ani rusz. Muszę dodać, że komputer po załączeniu widzi bezproblemowo klawiatury pracujące na porcie USB. Pożyczyłem klawiaturę na USB i bawiłem się wielokrotnie w odinstalowywanie i ponowne instalowanie sterowników, odinstalowywanie klawiatury na PS2 i ponowne jej instalowanie, i figa! Nic nie pomaga. Każde nowe załączenie komputera oznacza nieaktywność tejże klawiatury. Co ciekawe klawiatura jest aktywna podczas załaczania się BIOS-u. Można przez nią do niego wejść i pracować. Wyłączeniu ulega w chwili zainicjowania Windowsa. Wówczas zapala sie dioda pokazująca aktywność klawiatury numerycznej, ale cała klawiatura jest nieaktywna. Ostatecznie poradziłem sobie z problemem kupując za grosze jakąś taniutką klawiaturę na USB, która służy mi tylko zalogowaniu się do mojego konta w Windowsie i załączeniu poprzez system (mendżera urzadzeń) tej nieszczęsnej klawiatury gdyż jest dużo przyjemniejsza w pracy od tej taniochy. Menadżer urządzeń pokazuje nieprawidłowość o kodzie 10. Musze ją wyłaczyć i ponownie załączyć. Wówczas gaśnie wspomniana dioda klawiatury numerycznej i komputer widzi klawiaturę. Odnoszę więc wrażenie że ona jest aktywna i komputer chyba ją widzi, lecz z jakiegoś powodu ulega zablokowaniu. Podejrzewam, że to jakieś głupstwo, lecz przerasta to moją wiedzę o komputerze. Czy ktoś kojarzy ten problem?

Fachowiec się myli,nic z Biosu nie mogło zniknąć,zresetował się tylko do ustawień fabrycznych.Zajrzyj do Biosu i sprawdż opcję Halt,popróbuj różnych ustawień,szczególnie Keyboard /klawiatura /.

Przed chwilą przeleciałem wszystkie możliwe w tej opcji ustawienia i bez efektu. Każde z nich daje ten sam efekt w kwestii pracy klawiatur.

Zwróciłem uwagę, że w pewnym momencie podczas załączania się Windowsa na klawiaturze na USB również zapala się ta dioda klawiatury numerycznej. Pali się wówczas na obu klawiaturach: na USB i na PS2. Tyle, że w pewnym momencie na tej na USB gaśnie ona a na tej na PS2 pali się trwale.