Problem z klawiaturą na USB, czasem niedziałające przyciski

Witam

Od kilku dni borykam się dość dziwnym problemem. Mianowicie w mojej klawiaturce USB nie działa Shift i Backspace a Enter raz działa a raz działa jako Backspace. Uznałbym to za zepsutą klawiaturę, ale ona działa… przez pierwsze 5 minut od wetknięcia wtyczki do portu USB. Klawiatura PS2 dział dobrze ale nie mam żadnej nowej klawiaturki a jedynie starą niewygodną i wolalbym tą na USB, zresztą już mało co produkują chyba z PS2 klawiatur i myszy.

Do testów sprawdziłem drugą klawiaturę USB pożyczoną od braciszka i ona działa… ale nie ma polskich znaków(nie da się nią pisać z polskimi znakami bo w ustawieniach windowska jest polski programisty).

I trzeci problem nie wiem czy związany ale dokładnie w tym samym czasie jak klawiatura zaczeła szwankować, moja kamerka internetowa zrobiła podobnie. Teraz zamiask kamerki z mikrofonem mam albo kamerke albo mikrofon, obie funkcje nie działają razem.

pozdrawiam i proszę o pomoc :wink:

  1. po prsotu uszkodzona klawiatura

  2. Start - (wpisz) - Region i Język - Klawiatury i język - Zmień klawiatury

  3. a jak podepniesz 2 klawiaturę to działa kamerka z mikrofonem dobrze ??

Wszystkie ustawienia windowsowe są jak najbardziej dobrze. Klawiatura po 5 minutach przestaje działać, a druga w ogole nie ma polskich znaków… Kamerka z mikrofonm ciagle tak działa od tamtej pory. Zastanawiałem się czy może konroler USB mi nie szwankuje na płycie głównej bo ona już raz była robiona… Tym bardziej, że dla klawiatury PS2 wszystko jest dobrze.

drago_o ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

wiesz ja mam polskie znaki na niemieckiej klawiaturze ponieważ polskie znaki są robione na systemie

więc mówisz że na żadnej klawiaturze nie masz polskich znaków

Nie wiem czy ten tytuł może być…

Tak wiem, że w systemie, ale za każdym podłączeniem gdy zainstaluje klawiaturę to 5 minut jest ok a późneij dopiero przestaje działać.

Obie klawiatury na innym komputerze działają prawidłowo.

Mam pytanie… W kamerce USB sam lutowałem wtyczke bo poprzednia się urwała. Czy możliwe jest, że robiąc jakieś spięcie lub pole zakłuca działanie kontrolera USB?