Problem z klawiaturą - nie działa?!

Witam.

Mam problem z klawiaturą firmy Tracer podłączaną poprzez port PS2. Otóż przez 2 dni komp był w odstawce tj. wymiana baterii na płycie i naprawianie BIOSu. No i po powrocie komputera do domu wszystko podłączyłem i zauważyłem, że klawiatura nie działa. No to odpiąłem ją i podpiąłem i nic…lampka NumLock się świeci i na nic nie reaguje. Resetowałem kompa i doszedłem w końcu do odinstalowania urządzenie i ponownej instalacji przez Menedżera. A w Menedżerze wyświetla się przy klawiaturze jakiś błąd “kod 10”. I jedyną opcją włączenia klawiatury jest reinstalka w Menedżerze Urządzeń po każdym włączeniu komputera. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Witam

Kod 10 oznacza że dane urządzenie jest nieobecne w komputerze, nie pracuje poprawnie albo nie są zainstalowane dla niego wszystkie sterowniki.Próbowałeś uaktualnić sterowniki ? Czasami pomaga.

Do klawiatury nie było żadnej płyty/dyskietki z sterownikami, ale próbowałem przez Menedżer Urządzeń i piszę, że nie ma nic nowszego. Chyba, że jakoś inaczej się uaktualnia…

Masz jeszcze jakieś inne urządzenia podpięte do PS2 ?

Nie…myszkę mam na USB.

Przejdź do katalogu C:\windows\Inf

Odszukaj plik keyboard.inf -> PPM na nim -> instaluj

Zrestartuj komputer

Hmm jeśli dobrze odinstalowałeś klawiature przez menedżera odłaczając ją wcześniej i po ponownym uruchomieniu wykryło ją i zainstalowało sterowniki to nie wiem do końca w czym może leżeć problem , a może przygiołeś coś w wtyczce podłączając ją do komputera może głupie ale miałem już taki przypadek , oglądałeś wtyczkę ?

Nadal to samo…

Uzi, wtyczka wygląda okej. Wszystko w sobotę jeszcze działało, a w niedziele komp mi się zepsuł i dopiero dzisiaj go odebrałem i taki problem mam.

Hmm

Co rozumiesz przez naprawianie biosu , co tam było zmieniane ? Masz jak sprawdzić wejście na mysz , działa ? Sprawdzałeś czy działa w biosie ?

Jeżeli panowie fachowcy z serwisu zmieniali (aktualizowali) bios możliwe, że wgrali wersję, która w jakiś sposób gryzie się z PS2. Proponuję zbadać sprawę i ewentualnie zrobić po swojemu aktualizację. Wcześniej (przed aktualizacją) w biosie zastosuj ustawienia zoptymalizowane, jeżeli nie przyniosą rezultatu -> wykonaj to co wcześniej napisałem.

Dokładnie nie wiem co było nie tak, wiem, że w niedziele rano pojawił się błąd “CMOS checksum error - Defaults loaded” i dalej już nic nie robiłem. Wiem, że została wymieniona bateria na płycie głównej.

Tydzień temu wywaliłem starą myszkę na PS2, bo coś z nią nie tak było (też pisałem o tym na forum). Pojutrze (jutro cały dzień mnie nie ma) skontaktuje się z tym gościem co mi kompa naprawiał i zobaczymy co powie.

Ale jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę mówić.