Problem z klawiaturą-poprzestawiane znaki

Witam!

na początku wyjaśnie, iż korzystałem z wujka goolge i wiem, że są ustawienie polski programisty i polski(214) oraz kombinacje różnych klawiszy…

zakupiłem sony vaio z win7 kilkumiesięczny. Laptop chodzi bardzo dobrze. Mam problem ze znakami przy pisaniu. Jak ustawię polski programisty to mam polskie znaki, natomiast znaki interpunkcyjne sa zupełnie poprzestawiane. Jeśli ustawię polski(214) to znaki interpunkcyjne są ok, ale nie mam wtedy ąęćółź itp(przy naciśnięciu pr alt - nic) i dodatkowo zamienione są Z z Y.(aha znaki polskie są wtedy na klawiszach z niemieckimi literami - są w sumie 4)

Nie wiem czy nie jest to przypadkiem klawiatura niemiecka, ponieważ na dwóch przyciskach koło P i L są A i U z “umlautem” i poniżej jeszcze dwa inne czyli typowo niemieckie litery.(poza tym wszystko wygląda jak w moim drugim lapku sony - no dodatkowo jest klawiatura numeryczna)

model laptopa: VCPEB2M1E

System mam polski Windows 7 z orginalną naklejką pod laptopem

Moje pytanie jest oczywiście takie czy mogę przypisać sam znaki do wybranych klawiszy ewentualnie może ktoś zna rozwiązanie inne niż nalepki z allegro czy wymiana klawiatury?

pozdrawiam

kiter7

Dodane 28.02.2013 (Cz) 15:26

DSC_0760.jpg

dodaje zdjęcie klawiatury…

Dodane 28.02.2013 (Cz) 15:27

http://zapodaj.net/8d411f147973f.jpg.html

sorry za pierwszy link…drugi jest poprawny

pozdr

masz u siebie ustawione

pl programisty

tak jak pisałem wyżej - jak ustawię polski programisty to z pisaniem jest ok - czyli wszystkie literki są na swoim miejscu i mam pilskie znaki z pr altem. Natomiast znaki interpunkcyjne - te, które naciska się z Shiftem(na górze klawisza) są zupełnie poprzestawiane i nic się nie zgadza…

Gdy ustawie polski(214) znaki interpunkcyjne z Shiftem są ok, ale Z jest zamienione z Y i nie mam polskich znaków z pr Altem :evil: :evil: :evil:

Kurcze walczę juz z tym 3 dni…

Dodane 01.03.2013 (Pt) 21:10

czyli zostają mi naklejki…

Dodane 03.03.2013 (N) 10:43

Problem rozwiązany:-) :smiley: :lol: :smiley:

podaje rozwiązanie może się komuś przyda:

  1. Ściągamy ze strony Microsoftu darmowe narzędzie(Program - The Microsoft Keyboard Layout Creator):

http://msdn.microsoft.com/pl-pl/goglobal/bb964665.aspx

  1. Instalujemy.

  2. Po otwarciu ustalamy własny układ klawiatury, wprowadzając po kolei litery, cyfry i znaki interpunkcyjne(najpierw układ całej klawiatury, potem przy zaznaczonym Shift, AltGr, Caps itp)

  3. Zapisujemy projekt: Project-Properties(wpisujemy nazwę klawiatury i opis-taki jak chcemy:-)

  4. Zapisujemy w wybranym miejscu na dysku naszą klawiature(Current working directory …)

  5. Stworzy nam się w tym miejscu folder o nazwie naszej klawiatury z plikami instalacyjnymi - między innymi plik setup(exe).

  6. Instalujemy naszą klawiaturę klikając setup.

  7. Po instalacji mamy naszą klawiaturę na pasku zadań(ikonka klawiatury z prawej strony - po kliknięciu na klawiaturę pojawi się oprócz polski-programisty również nasza klawiatura - klikamy na nią:-)

  8. Cieszymy się naszą klawiaturą :smiley:

Należy jeszcze ustawić ja jako domyślną, bo inaczej co chwilę będzie wracać ustawienie polski programisty.

Pr przycisk myszy na ikonce klawiatury - Ustawienie - i wybrać język domyslny nasza klawiatura :wink:

Przerobiłem to rozwiązanie na laptopie z niemiecką klawiaturą, ale myślę, że do innych też można wykorzystać.

PS. Wielkie dzięki dla GK z Fonty.pl za wskazanie narzędzia i podsunięcie pomysłu =D>

Pozdrawiam

kiter

Myślę, że lepszym i prostrzym rozwiązaniem będzie odinstalować sterowniki karty graficznej i zainstalować nowe poprawne :slight_smile: u mnie to pomogło, błąd pojawił się po wymianie płyty głównej i procesora, pozdrawiam