Problem z klawiaturą - Sony Eric k750i


(Grze Sznik) #1

Witam Panowie,

mam do Was pytanie- od wczoraj naciskając ten popielaty (niewiem jak go nazwać) kursor [który można się poruszać w górę dół itp] w górę miga podświetlenie dwóch klawiszy po lewej stronie. Zastanawiam się skąd wziął się taki problem.

Jeśli tak się zdarzy, że te dwa klawisze przestaną się wogóle podświetlać to równocześnie może przestać podświetlać się ekran czy klawiatura i ekran to są dwa odrębne niezależne elementy?

Będę wdzięczna za odpowiedź. Zaznaczę że ruszając kursorem w lewo, prawo czy dół klawisze te nie migają tylko w górę.


(rubin714p) #2

Na to wygląda ,że joystik uszkodzony .


(jaru_r) #3

Pewnie wystarczy poprawić luty na płycie w obrębie joysticka i przycisków. W dobrym serwisie powinni sobie dać radę szybko i nie powinno to dużo kosztować.


(Grze Sznik) #4

Rozumiem. Ponawiam jednak pytanie- czy jeśli podświetlenie tych dwoch przycisków przestanie działać to czy padnie podświetlenie ekranu?


(rubin714p) #5

jaru_r a od kiedy przyciski w telefonach są lutowane?


(jaru_r) #6

Wiem, że odkopuję, ale chyba są lutowane od zawsze - mowa o mikroprzełącznikach pod przyciskami.


(rubin714p) #7

jaru_r -ile telefonów naprawiłeś w swoim życiu?Chyba ani jednego.Klawiatura wK750i to taka płytka foliowa.A styki są to membranki metalowe.Polecam ściągnicie servie manual i obejrzenie tego.A nie plecenie bzdur.W wiekszości tel. przyciski to metalowe membranki.,Chetnie bym Ci wrzucił foto.Do moderatora.Ten pan wprowadza w błąd ludzi.Proszę dać mu ostrzeżenie.

Dodane 07.06.2013 (Pt) 15:51

jar_u polecam troszkę lektury http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic661184.html