Problem z klawiaturą w laptopie

Witam

Po raz pierwszy po czyszczeniu laptopa pianka (matryca,klawiatura) nie działają mi wszystkie klawisze. Na początku nie działało ich około 10. Teraz tylko 5.

Rozchodzi się o model Acer Aspire One D257 . Rozkręcałem lapka -odstawiłem by wszystko wyschło ,odparowało (choć nigdy na innym sprzęcie nie miałem takiej powodzi). Niby sucho było w środku i miejsce pod klawiszami tez suche. Taśma od klawiatury na mój gust w dobrym stanie. Wciąż jednak te kilka klawiszy nie działa.

Co powinienem sprawdzić (miernikiem, wzrokowo).

Dzięki

Po praniu klawiatury odwirowałeś ją?

Wzrokowo powinieneś sprawdzić klawiatury na Allegro - pierwsze linki wypluwają koszt około 60zł.

dzieki za info. rozumiem, ze poszukiwanie usterki incl. naprawa jest wiecej warte niz te ok. 60zl?

czy jednoznacznie a przynajmniej na 95% można okreslic ,ze problem tkwi w samej klawiaturze?

thx

Jak nie było to na bardzo mokor wszystko powinno być ok, teraz pytanie co to był za środek (może zostawia po sobie jakąś powłokę i nie pozwala na styki w klawiszach), wyjmij jeden z tych nie działających przeczyść jakąś wódką by nie kupować specjalnie jak nie masz czegoś do czyszczenia styków i wtedy sprawdź czy działa.

Ja bym zaczął od sprawdzenia każdego klawisza - najczęściej nie działa sekcja klawiszy (na ukos itd.). W takiej sytuacji nie ma się co babrać, klawiatura nie jest jakoś tragicznie droga.

Na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Taniej niż allegro wyjdą zakupy na ebay

dzięki za wszystkie rady tudzież pielęgnowanie polskiej mowy przez admina.

być może nie działa jakaś “sekwencja” .

mam spirytus techniczny - może faktycznie jeden klawisz zdjąć i delikatnie oczyścić?

e-bay … faktycznie, może i ten niedoceniony do końca serwis jest konkurencyjny.

dzięki