Problem z klawiaturą - wciskając literę uzyskuję literę i cyfrę

Wi6tam!

Podłącz do laptopa klawiaturę zewnętrzną, i zobacz czy problem ustąpi podczas pisania na niej. Jeśli ustąpi - to niestety - bez wymiany klawiatury laptopa się nie obędzie. Jeśli nie ustąpi - to problem może leżeć po stronie systemu operacyjnego (choć osobiście - wątpię w to).

Dziękuję za odpowiedź! Czyli nie ma jakiejś magicznej kombinacji przycisków, która mogłaby to rozwiązać?

Obawiam się że nie. Wygląda na to, że z jakiegoś powodu klawiatura przechwytuje jednocześnie znak oraz cyfrę z klawiatury numerycznej - co jest o tyle nietypowe, że twój laptop posiada ja w postaci wydzielonego bloku. Klawisze które powodują problem, są dość mocno oddalone od cyfr z którymi występują podczas pisania, więc można wykluczyć jakieś mechaniczne uszkodzenie. Jak dla mnie - problem stanowi kontroler klawiatury, który po prostu zgłupiał. Istnieje jeszcze cień możliwości, że masz w systemie jakiegoś szkodnika. Zanim jednak zacznie się szperać w systemie - najprostsza diagnozą będzie podłączenie zewnętrznej klawiatury.

Rozumiem! Zastosuję się do Twojej rady i zobaczymy co z tego wyjdzie. Tak czy siak już najwyższa pora by w najbliższym czasie wymienić mojego staruszka na nowszy model.

Serdecznie dziękuję za poświęcony czas i jasną odpowiedź.

Życzę miłego wieczoru!