Problem z klawiaturą wirtualną - "błędne koło"

Drodzy Forumowicze,

Problem pojawił się u mojej Pani, która zainstalowała sobie (nieskutecznie, niestety) nową klawiaturę. Nastąpił restart, po czym… pojawia się ekran hasła administratora, a klawiatura nie działa :frowning:

OS to XP, użytkownik jest niestety JEDEN (admin), i nie potrafi znaleźć klawiatury wirtualnej, bo na to trzeba wejść jak rozumiem, do Windy. A bez hasła się nie da, ani z poziomu “gościa”, bo nie ma gościa. Błędne koło :oops:

Podłączenie starej klawiatury też nic nie daje.

Czy ktoś się z tym spotkał, i mógłby pomóc? Moje możliwości to przekracza, a pojechać na miejsce i spróbować pomóc nie mogę :frowning:

Z góry dzięki,

D.W.

Nie wiem czy tak da się zrobić, ale czy nie ma możliwości wejścia w tryb awaryjny i tam stworzyć nowe konto z prawami admina a to usunąć lub poprostu skasować hasło?

W tryb awaryjny wchodzi się właśnie (chyba) też z klawiatury. W dodatku nie działa Esc przy BIOSIE, czyli jej w ogóle nie rozpoznaje. Próbowała podłączyć starą, a ma jedno gniazdo - nie USB, tylko PS2, czy coś takiego :-((( Pojutrze będzie u Niej szpenio od Internetu, może coś poradzi…

Qrczę, miałem podobny problem na Viście, ale tam przynajmniej można otworzyć wirtualną klawiaturę z ekranu powitalnego… Aż dziwne, że XPek tego nie ma…

Dzięki w każdym razie,

D.W.