Problem z klawiaturą :(

(Adam Grela) #1

Mam taki problem z klawiaturą :

-Bios jej nie wykrywa

-mam 2 systemy operacyjne (1.linux 2.windows)to po pewnym czasie włączy się linux , a tam chodzi NORMALNIE . Na windowsa nie moge przełączyć bo w tym panelu gdzie wybiera się systemy to klawa nie chodzi ,

-Klawiatura jest na zlączy PS\2 , sprawdzałem 2 klawiatury i obie się tak samo zachowują .

(Himmak5g) #2

a masz sterowniki???

(Adam Grela) #3

Sterowników nie trzeba . Kupiłem przed chwila przejściówkę na USB to mi wogóle nie chodzi:(

(Himmak5g) #4

a może jednak trzeba. Sprawdź czy są w intrnecie.

(Adam Grela) #5

Sterowniki klawiatury do Biosu ?? Bo w Biosie mi nie chodzi !!

(adam749) #6

Hmm... Stery to raczej tu nie pomogą bo to jeszcze jest w BIOSie, a stery są pod system. Wejdź w BIOS i poszukaj tam funkcji "USB Keyboard support" i weź na Endable, wiem że to jest pod USB, ale może zaskutkuje. Sprawdź klawe w innym kompie, czy też nie chce działać jeszcze spod BIOSu (np: naciśnij F8, podczas włączania kompa, powinny pokazać się opcje startowe systemu). Jak dalej nie będzie działać to spróbuj zaaktualizować bios.

(Adam Grela) #7

Jak mam wejsc do biosu jak tam klawiatura nie chodzi

(adam749) #8

To spróbuj inną klawą...

(Adam Grela) #9

Mam 2 klawiatury i obie reagują tak samo :frowning: . A jak używam przejściówki z ps2 na usb to też nie wykrywa

(Monkaaloha) #10

jezeli masz taka mozliwosc to format moze jakies bledy w systemie (moze komp oglupial przez 2 sys. operacyjne?) [to tylko spekulacje, nie wyzywajcie mnie xD]

pozdrawiam,

Monka

(Adam Grela) #11

Zrobiłem format i zainstalowałem Windowsa . Nic to nie dało . Ale to co zaobserwowałem to :

Złącze ps\2 nie chodzi

jak klawiatura jest podpięta poprzez przejściówkę to Bios wykrywa ale nic nie da się zrobić:frowning:

a w grach nie mogę używać 2 klawiszy naraz (np. w NFS:C nie mogę przyzpieszać i skręcać )

(Monkaaloha) #12

Hmm z tego co wyczytałem na 95% uszkodzone jest wejście w komputerze na klawiaturę bo jeżeli masz 2 klawy i na każdej próbowałeś to niemożliwością jest żeby 2 działały tak samo źle :stuck_out_tongue:

więc albo zrób coś z tym złączem (nie wiem zanieś kompa do komputerowego czy gdzieś niech tam coś pogrzebią) albo kup klawe pod USB

pozdrawiam,

Monka

(Agatonster) #13

nobody007 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie, przy okazji pomiń zbędne emotki.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.