Problem z klawiaturą

Witam. Mam mały problem z klawiaturą na Mandrivie 2008 Spring. Przez przypadek przytrzymałem przez chwilę klawisz Shift i wyskoczyło mi okienko podobne do tego które pokazuje się po przytrzymaniu klawisza Shift na Windowsie. Na XP nazywa się to chyba klawisze trwałe. No więc coś podobnego pokazało mi się na Linuxie i były do wyboru 3 lub 3 opcje (niestety nie pamiętam jakie)… no i ja wybrałem tą trzecią , okienko zniknęło, a z klawiaturą zaczęło się coś dziać. Teraz gdy w jakimś programie tekstowym wcisnę np. klawisz “T”, to nic się nie pokazuje! Dopiero jak przytrzymam ten klawisz jakąś chwilę to pokazują się w edytorze 2 lub 3 jednakowe znaki (zależy jak długo przytrzymam). I tak jest z każdym klawiszem: wszystkie litery, cyfry, nawet Enter itd… Jestem przez to zmuszony korzystać z Windowsa, czego raczej nie lubię… No więc pomoże mi ktoś?? Napiszcie jak to wyłączyć!

Na przyszłość: zawsze możesz utworzyć sobie nowego użytkownika z oddzielnym katalogiem domowym, ale tym samym identyfikatorem(systemowym - liczbowym).

Rozwiązanie wydaje się bardzo proste. Zaloguj się, a następnie przytrzymaj shift ponownie. Pewnie będziesz musieć bardzo długo trzymać ten klawisz wciśnięty(może dłużej niż pięć sekund), ale po jakimś czasie powinno znowu pokazać się podobne okno, jednak z przeciwnym pytaniem(czy chcesz wyłączyć).

Funkcję tą można także wyłączyć z oka ustawień klawiatury lub ułatwień dostępu(nie pamiętam). Pod GNOME odszukaj konfigurator “dostęp uniwersalny”(prawdopodobnie system/preferencje). Opcje klawiatury powinny się znajdować w tym samym położeniu.

wava ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.