Problem z klawiaturą


(Leszek81) #1

To mój pierwszy post na forum, więc cze :slight_smile:

Mam problem jak w temacie, klawiatura nie działa. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto będzie mi w stanie pomóc.

Na komputerze mam windowsa xp, legalny, wszystkie aktualizacje itd. Klawiatura taka http://www.trust.com/products/product_detail.aspx?item=14211

Co się stalo?

Zainstalowałem na laptopie grę z gazety i jest wszystko ok, zainstalowałem na stacjonarnym i od tej chwili klawiatura nie działa. System nawet jej nie wykrywa. Podłączyłem inna klawiaturę i jest tak samo. Sprawdziłem wszystkie gnazdka USB i podłączyłem przez przejściówkę ps/2 również bez efektów, za to mysz działa bez problemów. Do biosa wejść nie mogę i systemu też nie mogę postawić od nowa, bo jak to zrobić bez klawiatury. Ma ktoś jakiś pomysł.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

pzdr


(Drobok) #2

Najpierw radzę odinstalować grę i przeczyścić rejestr ccleanerem

może to być skutek działania jakiegoś wira

Podaj log z Combofix

Logi dajesz na http://wklej.eu lub na http://wklej.org a w poście dajesz tylko link


(Leszek81) #3

Grę od razu odinstalowalem i w międzyczasie czekając na odpowiedż na forum, postanowiłem (korzystając z wirtualnej klawiatury) postawić system od nowa. W tej chwili doszedłem do etapu enter/R/F3 i klawiatura dalej nie działa :frowning:

Do windowsa też już wejść nie mogę, bo przełączyć sie pomiędzy starym windowsem, a instalatorem nie dam rady. Uch..... Nie wiem co sobie myslałem =D>

Trzeba będzie wezwać fachowca...


(Krystian1991) #4

Czyli to nie kwestia oprogramowania :wink:.

Sprawdź z inną klawiaturą.


(Leszek81) #5

Sprawdziłem. Próbowałem wejść do biosa na obu i to zarówno gdy były podłączone przez usb jak i przez złącze ps2 i nic, zero :frowning:


(Drobok) #6

ciekawy przypadek jak nie działa na biosie to pewnie wina sprzętu (klawiatura albo gniazdo) możesz sprawdzić klawiaturę gdzieś indziej ??


(Leszek81) #7

Nie nie mam. No, ale przecież myszka działa i to na wszystkich gniazdkach. Przecież wszystkie nie mogły sie zepsuć w jednej chwili. Może to coś w płycie głównej?Jakaś kość lub cuś?

-- Dodane 11.03.2009 (Śr) 16:40 --

Teraz to już wszystko jasne. Okazało się, że to problem nie z klawiaturą, ale z płyta główną. To na niej zepsuł się jakiś element odpowiedzialny za komunikacje. Niestety płyta do wymiany, tak mi powiedzieli w serwisie, a służyła mi ponad 3 lata.

Dziękuje za pomoc :smiley:

pzdr.