Problem z klawiaturą

Witam. Mam problem z klawiaturą. Klawiatura ma kabel PS/2 . Kupiłem przejściówkę PS/2 na USB żeby tą klawiature podłączyć do laptopa. Klawiatura nie reaguje w grach kiedy na dłuższy czas przycisnę klawisz (np. chodzenie w grach) próbowałem zmiany klawisza którym chodzę ale to nie pomogło, gdy pisze to czasami klawisz się zatnie i powtarza kilka razy tą samą literę. Klawiatura była myta, czyszczona w środku, każdy klawisz wyjęty i umyty. Dodam, że klawiatura ma swoje lata ale przy podłączeniu do PC stacjonarnego działa bez problemu… Czy jedynym rozwiązaniem jest kupno klawiatury nowej pod USB?

Może przejściówka walnięta? Porty USB w laptopie sprawne?

może przejściówka źle emuluje jakiś pin np od zegara

Porty sprawne na 100% działają pendrivy, myszka usb pod każdym kamerki itp. To co zrobić jeżeli źle emuluje te piny?

Oto budowa portu ps2

http://pl.wikipedia.org/wiki/PS/2_(port_komunikacyjny

a że klawiatura stara to potrzebuje wszystkich pinów a przejściówka jest przystosowana do nowych klawiatur a nie starych

więc albo kupić klawiaturę na usb albo lepszą przejściówkę

greki20 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.