Problem z klawiszem Shift

Witam wszystkich już po raz kolejny. Początkowo miałem problemy z wirusami, teraz jednak posłuszeństwa odmawiają myszka z klawiaturą. Dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc i już tłumaczę o co chodzi.

Po pierwsze przycisk CapsLock. Gdy jest włączony, niezależnie od programu, pisze małymi literami, a gdy wyłączony dużymi. Przyciski do których przypisane są dwie funkcje na klawiaturze, używają tej drugiej opcji, czyli na przykład:

*naciskając 1 wyskakuje wykrzyknik

*naciskając 2 wybiera się małpa itd.

No a klawiatura numeryczna po prawej stronie w ogóle odmawia posłuszeństwa.

Dziwne rzeczy dzieją się także z moją myszką, a konkretnie jej lewym przyciskiem. Gdy odpalam jakiś program na komputerze, ona zaznacza wszystkie ikony. Krótko mówiąc zaznacza co się da. Prawy przycisk działa normalnie.

No i ostatnia sprawa, program Firefox, który przy starcie wyświetla mi komunikat o trybie awaryjnym. Zaznaczam wszystkie ptaszki, ale to w niczym nie pomaga.

(post pisałem przy użyciu tablicy znaków systemu Windows XP)

Dodane 26.08.2012 (N) 19:12

Wygląda mi to na jakieś automatyczne włączenie shifta, bardzo proszę o pomoc

masz zepsuty klawisz SHIFT

prawy lub lewy jest wciśnięty pasowało by wyciągnąć je i przeczyścić je tam

na początek spróbuj ją podnieść i mocno trząść

Fedrix , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

@Areh

Nazwa tematu została zmieniona. Myślę, że teraz już konkretnie opisuje mój problem.

@pawcio1212

Właśnie takie snułem przypuszczenia, gdy odłączyłem klawiaturę i myszka normalnie funkcjonowała. Wyciągnąłem przyciski, przeczyściłem je i teraz jest już okej. Gąbka przy prawym Shifcie była wciśnięta, tym drucikiem, który podtrzymuje przycisk. Przy okazji wyczyściłem całą klawiaturę z brudów wacikami i specjalnym odkurzaczem do klawiatury. Teraz wygląda prawie jak po zakupie. Cały problem oczywiście przez młodszych braci, którym nawet się nie chce jeść przy stole i zaśmiecają klawiaturę, a jeśli już mają konsumować coś przy komputerze, to powinni wsuwać ją. Od dzisiaj muszę tego przypilnować. Dzięki za porady i pomoc. Do usłyszenia :slight_smile: