Problem z kluczem aktywacyjnym do Windowsa XP

Witam,

koledze zepsuł się laptop gdzie miał zainstalowanego orginalnego Windowsa XP,więc go zainstalował na drugim kompie z płyty ,wszystko chodziło do momentu kiedy system zarządał klucza aktywującego ,kiedy kolega próbuje wbić ten klucz wyświetla informacje że klucz jest nieprawidłowy i nie wie co teraz robić czy można to jakoś obejść czy jedyne wyjście kupić nowego z góry dzięki za pomoc,pozdrawiam :wink:

Jedyne wyjście to właśnie takie jakie sam zasugerowałeś. Problem w tym, że próbujesz (kolega próbuje) zainstalować OEM-ową wersję systemu (z tego laptopa) na innym komputerze, na którym jego użytkowanie (nawet jeśli aktywacja okaże się możliwa) będzie nielegalne.

Tak, to niestety jest. Kupując taniej OEM-a musimy się liczyć z tym, że czasami trzeba będzie płacić dwa razy :).

dzięki goomish za info.tak myślałem ,ale to niesprawiedliwe ,kupując kompa nikt nie mówi jak ci kolego sprzęt nawali i naprawa nie będzie opłacalna to te oprogramowanie można wyrzucić do kosza,no ale takie życie jeszcze raz dzięki ,pozdrawiam

Ja wiem, że w większości sklepów są niewykształceni sprzedawcy i niewiele wiedzą o sprzęcie… ale przecież od tego się ma oczka i coś w główce żeby się dobrze przypatrzeć kupowanemu sprzętowi, albo dopytywać. Mnie by nie przyszło do głowy jako sprzedawcy, żeby każdemu klientowi mówić o takiej ewentualności. Jakby mnie sam zapytał to co innego:)

Kończymy tę zbędną dyskusję