Problem z kluczem sieciowym

Witam wszystkich.

Mój problem wygląda następująco. U babci korzystałem z sieci bezprzewodowej która posiadała ośmio cyfrowy klucz sieciowy. Wpisałem tam raz ten klucz i został zapamiętany w komputerze i przy każdym uruchomieniu komputera komputer łączył się z siecią bez potrzeby ponownego wpisywania klucza. Teraz gdy wróciłem do domu, gdzie siec bezprzewodowa wymaga podania 5 cyfrowego klucza jest problem gdyż, nawet jeśli usunę sieć i stworzę ja jeszcze raz i wprowadzę prawidłowy klucz 5 cyfrowy to po zatwierdzeniu zmian i ponownym wejściu we właściwości widać wpisany 8 cyfrowy klucz a nie 5 cyfrowy. Nie wiem dlaczego komputer zamiast 5 kropek w miejscu hasła to cały czas pokazuje 8. Co dziwne internet na tym 8 cyfrowym kluczu chodzi ale bardzo wolno. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem? Będę wdzięczny za każdą pomoc.

jakubstan , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.